VirtuaaljooksTäna algas 28. juunini toimuv virtuaalne Pärnumaa Võidupüha maraton ühes Pärnu suvejooksuga, pakkudes osalejatele võimalust liikuda endale sobival ajal seal, kus hing ihkab.

Ehkki kontaktsed spordiüritusedki on koroonaviiruse taandudes taas lubatud – Võidupüha maraton ja suvejooks toimuvad 22. juunil Pärnumaal päriselt – on virtuaaljooksudel fännid, kes seeläbi üritusest osa saavad ja endale ise jooksupeo korraldavad. Virtuaaljooksu eeliseks on paindlik aeg ja võimalus raja asukohta ise valida.  Näiteks valivad paljud kodukoha kergliiklus- või metsatee, saavad pereti kokku ja suunduvad rajale: olgu varahommikul või hilisõhtul. Vähetähtis pole paljudele privaatsus, mida suured spordiüritused kunagi pakkuda ei suuda.

Peale vahemaa läbimist tuleb edastada  korraldusele kinnitus – näiteks jooksuäpi info, pulsikella ekraanikuva – ja osaleja kantakse lõpuprotokolli ning seejärel saab ta alla laadida elektroonilise diplomi. Tulemus tuleb sisestada 1. juuliks.

Virtuaaljooksu programm on rikkalik: lisaks klassikalisele maratonile ja poolmaratonile, on selles kombineeritud maratongi, mis muudab kuningliku distantsi kättesaadavaks kõigile. Põhimõte on lihtne: osaleja läbib iga päev lühema distantsi, mis perioodi lõpus liidetakse – saak peab kokku andma vähemalt 42 kilomeetrit 195 meetrit. Lisaks on valikus mullu enam kui 400 osavõtjat liikuma meelitanud 10kilomeetrise distantsiga Pärnu suvejooks.

Kõik tasuliste distantside läbijad saavad tasuks unikaalse medali: suvejooksul osalejad suvepealinna sümboliseeriva päikeseketta, 21 ja 42 km jooksjad miniatuurse ratsamonumendi. Viimane on inspireeritud skulptor Mati Karmini loodud taiesest „Püha Jüri võitlus lohega“, mis kõrgub maratoni stardialal Eesti sõjameeste mälestuskiriku juures, hoides mälestust läbi aegade Eesti eest võidelnud ja langenud kangelaste auks.

10 aasta juubelit pidav jooks annab 21 ja 42 km läbijatele võimaluse ka juubelisärk soetada. Selleks tuleb registreerida särgiga paketile. Särgi suuruse saab valida hiljem tulemuse sisestamisel ning särk toimetatakse kodulähedasse pakiautomaati juuli lõpuks.

Iga liikumispeol osaleja teeb traditsiooniliselt heateo: Pärnu Kahe Silla klubi toetab virtuaalürituste starditasust alati mõne kohaliku piirkonna laste- või noorteasutust. Tänavu panustavad kõik maratoni stardi lähistel asuva Tori põhikooli kasvandike liikumisvõimaluste edendamisse: annavad hoogu rullibussi projektile, mis toob edaspidi põneva ala pop-up lahendusena noorteni.

Virtuaalürituste detailse info leiab siin. Registreerimine on avatud 28. juunini kell 18.00.