11.-26. juunini saab Pärnu Suvejooksu ja Võidupüha maratoni distantse läbida ka VIRTUAALSENA!

Virtuaaljooks võimaldab rajale tulla kõigil, kel erinevatel põhjustel ei ole võimalik Pärnusse kohale tulla, kuid soovivad sündmusest osa saada

Kavas on järgmised distantsid:
* 10 km (suvejooks) jooks ja kõnd
* 21 km jooks ja kõnd
* 42 km jooks ja kõnd
* 42 km jooks ja kõnd kombineerituna (erinevate päevade distantsid liidetakse ning kokku tuleb saada maraton)

Rada võib läbida joostes, käies või kepikõndides. Kes soovib, võib distantsi läbida kasvõi jõusaali või kodusel jooksutrenažööril – täpselt nii, kuidas endale meeldib. Kõik osalejad saavad kaela erikujundusega medali. Maratoni ja poolmaratoni distantsi läbijatel on võimalus soetada ka jooksusärgiga pakett. Lisaks loositakse kõikide osalejate vahel auhindu.

Osalejad panustavad noorte kaitsetahte tugevdamisse

Igal aastal on virtuaalüritustel osalejad panustanud heategevusse. Kui varem suunati iga virtuaalürituse heategevuslik raha eri tegevuste ja organisatsioonide tarbeks, kogutakse tänavune panus ühtsena, et annetus saaks toekam, et seeläbi rohkem tegevusi korraldada. Tänavu läheb osa kõikide virtuaalürituste starditasust Kaitseliidu Pärnumaa maleva noorkotkaste ja kodutütarde isamaalise kasvatuse programmi kulude kaasfinantseerimiseks. Nii teevad head virtuaalsel Võidupüha maratonil ja Pärnu Suvejooksul osalejadki.

Kaitseliit panustab noorte kaasamise läbi nende harimisse, et neist kasvaks kaitsetahtelised ja demokraatlikke väärtusi hindavad Eesti riigi kodanikud. Programm näeb muu hulgas ette noorte füüsilise aktiivsuse suurendamist läbi matkamängude ja orienteerumisürituste korraldamise.

VAATA TULEMUSI