1. Kuidas virtuaaljooks toimub?
Osaleja liigub korraldaja poolt etteantud ajavahemikus seal, kus ise soovib – kergliiklusteel, kodutänaval, metsarajal jne. Kui ürituse formaat võimaldab, saab kaasa lüüa kodusel- või jõusaali velotrenažööril või jooksulindilgi. Peale liikumist saadab osaleja korraldajale tõestuseks mobiilirakenduse logi või pulsikella pildi. Juhul, kui moodsad seadmed puuduvad, tohib tulemuse sisestada käsitsi, hinnates läbitud aega ja ligikaudset distantsi. Seejärel postitatakse osalejale unikaalne medal. 

2. Kes saavad virtuaalsel spordiüritusel osaleda?
Kõik, kes on piisavalt terved ja teadlikud oma tervise seisukorrast. Osaleja valib endale sobiva tempo. Näiteks võib jooksuüritusel kombineerida jooksmist ja käimist.

3. Kas saan virtuaalsel spordiüritusel osaleda ka välismaal viibides?
Jah, sest osaleja saab endale raja ise valida ning riigipiir pole takistuseks. 

4. Kas virtuaalne spordiüritus on võistlus?
Ei, kuna osaleja valib endale meelepärase tempo. Ehkki iga liikumine – läbitud distants ja selleks kulunud aeg – kantakse protokolli, ei ole aegadel tähtsust: paremusjärjestust ei selgitata ning auhindu ei jagata.

5. Kuidas oma medali kätte saan?
Tulemuse sisestamisel saab valida, millisele postiaadressile medal saadetakse. Pärnakaile pakutakse võimalust võtta medal välja Pärnu Kahe Silla koostööpartneri Pärnu Keskusest Taluturu poest. Eesti postkasti saatmise kulu sisaldub osavõtutasus, välismaale saatmise kulu tasub osaleja vastavalt postiasutuse hinnakirjale. Medalite postitamist alustatakse mitte varem kui 5 päeva peale tulemuse sisestamist.

6. Kuidas saan endale rinnanumbri?
Kui üritusel on ettenähtud rinnanumber, saab selle välja printida vastava ürituse alamlehelt.

7. Kas osalemiseks peab mul olema moodne nutiseade koos liikumisrakendusega või GPS-iga spordikell?
Võib, aga ei pea olema. Lisaks automaatsele tulemuse laadimisele (nutikellad ja liikumisrakendused) on võimalik osalust sisestada manuaalselt. See tähendab, et sisestatakse ligikaudne distants ja selle läbimisele kulunud aeg. 

8. Kui liigume grupis, kas võime kasutada ühte seadet tulemuse üleslaadimiseks?
Jah, kõikide osalejate tulemuse võib sisestada ühe seadme põhjal. 

9. Kas võin liikuda seal, kus ise soovin?
Jah, osaleja valib sobiva liikumiskoha ise. 

10. Kui palju virtuaalsel spordiüritusel osalemine maksab?
Tasu on 20 eurot.

11. Mida stardimaksu eest vastu saan?
Iga osaleja saab unikaalse medali, elektroonilise diplomi ja -rinnanumbri. Tasu sisaldab administreerimisteenuseid sh mugavalt hallatavat osalejate protokolli ja medali ning vajaduse korral muude boonuste saatmiskulu. Reeglina annetab osaleja osa starditasust heategevuseks. 

12. Kuidas toimub ürituste vahel ümberregistreerimine?
Reeglina on võimalik oma registreeringut muuta, vahetades virtuaalse distantsi füüsilise vastu, aga ka vastupidi. Teatud kuupäevadeni on see toiming on tasuta. Tulenevalt starditasu erisusest võib lisanduda ka vahesumma, kui registreeritakse odavamalt kallimale. Vastupidisel juhul starditasu vahet osalejale ei tagastata.
Igal üritusel on kindel kuupäev, mis ajani ümberregistreerida saab, pärast mida ei ole ümberregistreerimine võimalik! Täpsed reeglid on kirjas vastava ürituse juhendis, mille leiab sündmuse alamlehelt.

13. Kuidas ja kuhu pean oma tulemuse üles laadima?
Osalemine tuleb üles laadida stardiprotokollis osaleja nime kõrval asuvale ikoonile soovitud kuupäevaks, mis on kirjas iga ürituse juhendis. Tulemust on võimalik laadida kahel moel:
·  Automaatne: Laetakse üles enamlevinud spordikellade ja -rakenduste (näiteks Garmin, Polar, Suunto (Android), Suunto (IOS), Endomondo, Strava, Fitbit  jt) poolt eksporditavad andmefailid, mis on fit, gpx, tcx või pwx formaadis.
·  Manuaalne: Sisestatakse käsitsi jpg formaadis fail. Vajadusel lisatakse soorituse salvestuse link.

Osaleja võib ürituse toimumise aja jooksul laadida tulemust mitu korda (põhjuseks võib näiteks olla parem tulemus). Uue faili laadimisel kirjutatakse varem sisestatud tulemus automaatselt üle, seda ka juhul, kui uus tulemus on eelmisest aeglasem. Kombineeritud distantside puhul, mis annab võimaluse pikema perioodi jooksul kilomeetrite kogumiseks, lisatud tulemused liidetakse. 

Tulemuste haldust ja tehnilist tuge aitab tagada Sportos OÜ.

14. Kas saan juba üleslaetud tulemust muuta?
Jah. Osaleja võib ürituse toimumise aja jooksul laadida tulemust mitu korda (põhjuseks võib näiteks olla parem tulemus). Uue faili laadimisel kirjutatakse varem sisestatud tulemus automaatselt üle, seda ka juhul, kui uus tulemus on eelmisest aeglasem.

 

 

 

 

virtuaaljooks, virtuaaljooks, virtuaaljooks, virtuaaljooks