Võidupüha maraton

Foto Albert Sillaste

Pärnumaa Võidupüha maratonini on jäänud veidi alla kahe kuu ning eelregistreerimine kogub hoogu. Tänavunegi maraton viib osalejad looduskaunitele radadele ning toob populaarse e-maratoni.

Möödunud aasta juubelisündmuse Maraton EV100 järgselt on taas kavas Pärnumaa Võidupüha maraton, kutsudes suve algust tähistama sportliku väljakutsega. 22. juunil kaheksandat korda toimuv spordisündmus pakub traditsiooniliselt võimalust läbida rada kordumatul trajektooril, viies osaleja mööda olulistest ajaloomälestistest ning tutvustab Pärnumaa kaunist loodust. Näiteks jäävad teele Pulli küla, Reiu muinasasula leiukoht, Reiu-Raeküla luitemännik, pilkupüüdev Jaansoni kallasrada, Tallinna Väravad, Vallikäär ja Pärnu rand. Need on vaid mõned orientiirid, mis muudavad jooksukogemuse omalaadseks.

Lisaks Torist lähte saavale maratonile on kavas Paikuselt startiv poolmaraton ning Pärnus Iseseisvuse väljakul toimuvad lastejooksud.

Kõik maratonil ja poolmaratonil osalejad saavad stardipaketis unikaalse jooksu sümboolikaga Crafti spordisärgi ning eridisainiga medali. Maratonirajal on 12 ning poolmaratoni distantsil 6 teeninduspunkti, kus pakutakse energiat andvaid sööke ja jooke. Traditsiooniliselt kohtab rajal sini-must-valget ja arvukalt kaasaelajaid.

Ajakava:
14.30 Lastejooksud Pärnus Iseseisvuse väljakul (registreerimine avatakse 1.06)

15.00 Maratoni start ja mälestustule teele saatmine Torist
16.45 Poolmaratoni start Paikuselt
Tutvu detailse programmiga.

Võidupüha maraton

Foto Albert Sillaste

E-maratoni läbimiseks ei pea Pärnusse sõitma

Kuna eelmisel aastal toimunud virtuaaljooks e-maraton osutus sedavõrd populaarseks, kutsub projekt tänavugi rajale kõiki neid, kel erinevatel põhjustel ei ole võimalik Pärnusse kohale tulla, kuid soovivad spordisündmusest osa saada.

Startida saab igal pool ja osalejale sobival kellaajal üle maailma. Teha pole vaja muud kui jooksu lõppedes oma aktiivsusmonitori või -äpi logi salvestada ning see korraldajale kinnituseks saata. Kes soovib, võib distantsi läbida kasvõi jõusaali või kodusel jooksutrenažööril ning keelatud pole käimine-kepikõndki. Seejärel kantakse finišeerunud lõpuprotokolli ning neile saab osaks e-maratoni pakett, mis sisaldab jooksu sümboolikaga elektroonilist diplomit ning postiga saadetavat unikaalse kujundusega medalit. Lisaks loositakse kõikide vahel välja ägedaid auhindu.

Igast osalustasust kolm eurot annetatakse lootustandvale kergejõustiklasele Karl Mäele, kes pürib oma meelisalal, 3000 meetri takistusjooksus 2020. aasta kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustele.
E-maratonist saab osa võtta ajavahemikus 21.06 kell 00 kuni 27.06 kell 23.49. 

 

Eelregistreerimine
* kodulehel kuni 19.06 kell 23.59.
* Pärnu Keskuse infopunktis kuni 19.06 kell 18.00.

Soodsam registreerimine kestab 30. aprillini. Tutvu osalustasude ja juhendiga kodulehel.

***

Pärnumaa Võidupüha maraton kannab endas oma  erilist „lugu“ – Pärnumaal on tugevad seosed  Eesti iseseisvuse saavutamise tähenduses. Nii ütleb ka maratoni tunnuslause „Tuli tuleb juurte juurest“. Eesti vanim asulakoht on leitud maratonidistantsile jäävast Pulli külast ning „Manifest Eestimaa Rahvastele“ loeti ette just Pärnus Endla teatri rõdult. Et igal aastal Võidupüha paraadil presidendi süüdatav võidutuli saab oma jõu päev varem Tori Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus läidetavast mälestustulest, mille maratoonarid seejärel Pärnu toovad, on spordisündmusel kanda ka eriline, rituaalne roll.