Luitejooks

Foto Albert Sillaste

15. aprillil Rannametsa külas Häädemeeste vallas Pärnumaal toimuv Luitejooks avab kevadekuulutajana Kahe Silla klubi ning ühtlasi Pärnumaa liikumishooaja ja toob rajale üle tuhande spordisõbra.

Luitejooks on oodatud sündmuseks mitte ainult Pärnumaa, vaid paljude Eesti spordisõprade jaoks, sest tähendab kevad-suvise hooaja algust ja värsket starti. Luitemaa loodusest saadav elamus toob väikesesse Rannametsa külla rohkem kui tuhat erinevate eesmärkidega inimest, sest pakub igaühele midagi. 8,3 kilomeetrisele jooksurajale on oodata üle 600 liikuja, sama pikale ajavõtuga või ajavõtuta käimisrajale pea 200 ning Drako lastejooksule rohkem kui 300 huvilist. Unikaalsele koerte luitekrossile ja koertega käimisretkele ootavad korraldajad aga sadakond loomasõpra. Koertekross on Eestis ainulaadne võistlusjooks traditsioonilise rahvaürituse raames, kus omanik läbib oma neljajalgse sõbraga kõrvuti pingutades veidi üle viie kilomeetrise distantsi. Koerteretk on mõeldud seevastu rahulikku jalutustempot soovivatele loomaomanikele ning toimub Luitejooksuga kattuval rajal.

Luitejooksu rada pakub kauneid loodusvaateid ja mõõdukat sportlikku väljakutset igaühele – valdavalt pehmel metsaalusel pinnasel kulgev distants läbib Luitemaa looduskaitseala ning seal asuvad luited Torni- ja Tõotusemägi on Eesti kõrgeimad. Just sel põhjusel liigitub jooks elamusspordi kategooriasse.

Stardid:
10.00 Koerte luitekross (5,4 km)
11.30 Drako lastejooksud (kuni 400 m)
13.00 Luitejooks ja -retk (8,3 km)
13.05 Koerte luiteretk (8,3 km)

Kõikidele distantsidele saab eelregistreerida koduleheküljel 11. aprillini kell 23.59 või Pärnu Keskuse infopunktis samal päeval kella 20ni. Piiratud arv kohti on saadaval ka 15. aprillil Rannametsas, ent seda juba veidi kõrgema osalustasu eest.  

Et pühapäeval starditoimingute eel aega kokku hoida, soovitame oma stardimaterjalid välja võtta juba laupäeval Pärnu Keskuse võistluskeskusest, mis asub keskuse esimesel korrusel Delice kaupluse vastas.  Võistluskeskus on avatud kell 10.00-16.00. Juhime tähelepanu, et stardimaterjalide väljastamine toimub rinnanumbri numbri alusel, st stardimaterjalid on reastatud numbrite järjestuses, mitte nime järgi. Seetõttu on oluline, et tead oma numbrit. Numbri saab stardiprotokollist, mis avaldatakse kodulehel 12. aprillil hiljemalt kell 14.00.

Luitejooks_ Koerte luitekross

Foto Anna-Liisa Kärson

Nii nagu alati, on ka sel aastal Luitejooksu päeval kohal mitmed koostööpartnerid, pakkudes osalejatele põnevaid ostlemisvõimalusi ning teenuseid. Näiteks Frida Mütsid valikust leiab värviküllaseid peakatteid ning Kabli Pagari letilt saab maitsvaid küpsetisi. Kohal on ka MTÜ Pärnumaa jäätmehoolduse ja Heakorrakeskus tutvustades  jäätmekäitlusega seonduvaid teemasid. Koeraomanike rõõmuks on esindatud Sookriimud ning PetCity, kelle valikuist leiab näiteks veotrakse, -liine ja -vöid ning maiuseid ja mänguasjugi.

Luitejooks on  Pärnu Kahe Silla Klubi kolmikürituse sarja avaetapp. Lisaks kuuluvad sarja  Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks ja Pärnu Rannajooks. Erinevad spordiüritused koondati sarjaks eesmärgiga pakkuda osalejatele hooajaringset harjutamismotivatsiooni. Sarja läbijaid ootab sügisel Rannajooksu finišis vääriline medal.

Kohtumiseni Rannametsas!