Foto Elise Saarna

Pärnu Kahe Silla klubilt on korduvalt küsitud, kas mullu Võidupüha eel joostud e-maraton tuleb taas? Muidugi tuleb, sest virtuaalne formaat paelub üha suuremat hulka spordisõpru – see annab täiesti uue võimaluse spordisündmusel kaasa lüüa. Jooks on seejuures tinglik, sest kaasa võib lüüa käies ning kepikõndideski.

Eelmisel aastal Maraton EV100 programmis virtuaaljooksu saatnud edu enam kui 140 osavõtjaga paneb Pärnumaa Võidupüha maratoni korraldustiimi taas e-jooksjate heaolu nimel pingutama, sest soov endale sobival ajal ja kohas joosta kannustab paljusid. E-maraton kutsub rajale kõiki neid, kel erinevatel põhjustel pole võimalik Pärnusse tulla, kuid kes soovivad Võidupüha maratonist kindla peale osa saada. Startida on võimalik igal pool ja osalejale sobival kellaajal üle maailma, aga nüüd veelgi pikema perioodi jooksul: 21.-27. juunini. Distantsivalikus on kuninglik maraton (42 km) ning poolmaraton (21 km). Liikuda võib nii nagu hing ihkab – joostes, käies või kepikõndi harrastades.

„Osalen virtuaaljooksul tänavugi, sest olen perega 22. juunil korralduse juures hõivatud. Kindlasti on neid, kes ei saa erinevatel põhjustel füüsiliselt starti tulla ning uus formaat annab selleks väga hea stiimuli. Saan veel mõelda, kas liigun enne 22. juunit või peale seda,“ rääkis mullugi virtuaalse maratoni läbinud Kalle Kolt. Tänavu kavatseb Kolt läbida e-maratoni terve perega.

Tulemuse kirja saamiseks tuleb korraldajale läbi 2silda.ee veebi saata mobiilirakenduse väljavõte, misjärel saadakse tulemus finišiprotokolli. Kõik lõpetajad saavad elektroonilise diplomi ning registreerumisel märgitud aadressile maratoni tunnussümboolikaga medali.

Kõikide osalejate vahel loositakse välja väärtuslik pulsikell. E-maratoniga kaasneb veel üks boonus: iga osaleja annetab stardimaksust kolm eurot kergejõustikulootuse Karl Mäe ettevalmistuse toetuseks. Pärnumaa juurtega lootusandev spordimees on võtnud nõuks jõuda lemmikalal, 3000 meetri takistusjooksus 2020. aastal Pariisis toimuvatele kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustele.

Praeguseks on e-maratonile kirja pannud ligi 50 osalejat erinevatest Eesti maakondadest. Näiteks plaanib jooksul startida New Yorkis elav naine. Mitmeid spordisõpru on liitumas Harjumaalt, Tartust, Ida-Virumaalt ja mujaltki. Kuigi Võidupüha maratoni joostakse vabariigi sünnimaakonnas, on virtuaaljooksule end registreerinud rohkelt pärnumaalasegi.

Kahe Silla Klubi ootab virtuaaljooksaid oma põnevaid kogemusi kõigiga jagama. Selleks tuleb jäädvustada enda või sõpruskonna e-maratoni meeleolukaimad hetked ning lisada fotojäädvustused Facebooki või Instagrami teemaviidetega #emaraton.

REGISTREERIMINE

Kõikidele distantsidele  saab registreerida:
kodulehel kuni 19.06 kell 23.59.
Pärnu Keskuse infopunktis kuni 19.06 kell 18.00.

Tutvu osalustasude ja juhendiga.