16. aprillil Rannametsa külas Häädemeeste vallas toimuv Luitejooks avab kevadekuulutajana Pärnumaa liikumishooaja, tuues starti ligi 1300 spordisõpra.

Luitejooksu rada pakub fantastilisi loodusvaateid ja mõõdukat sportlikku väljakutset – valdavalt pehmel metsaalusel pinnasel kulgev distants läbib Luitemaa looduskaitseala ning seal asuvad luited Torni- ja Tõotusemägi on Eesti kõrgeimad.

Spordipäeva programmis jagub tegevust kogu perele, sest lisaks jooksule on kavas käimine-kepikõnd (luiteretk) ning Draakoni lastejooksud. Kõikide koerasõprade rõõmuks toimub taas Koerte luitekross. Jalutustempot eelistavad koeraomanikud on aga oodatud Koerte luiteretkele.

Stardid:
10.00 Koerte luitekross (5,4 km)
11.30 Draakoni lastejooksud (u 400 m)
13.00 Luitejooks ja -retk (8,3 km)
13.05 Koerte luiteretk (8,3 km)

Distantsidele saab eelregistreerida koduleheküljel 12. aprillini kell 23.59 ning 16. aprillil Rannamestas, aga seda juba kõrgema osalustasu eest.

Et pühapäeval starditoimingute eel aega kokku hoida, soovitame oma stardimaterjalid välja võtta juba laupäeval Pärnu Keskuse (Aida 7, Pärnu) võistlusekusest kell 10.00-16.00. Asume Keskuse esimesel korrusel, peasissepääsust sisendes kohe vasakul. Juhime tähelepanu, et esimest korda väljastatakse osalejatele stardimaterjalid rinnanumbri alusel. Seetõttu palume eelnevalt oma numbrit stardiprotokollist kontrollida. Stardinumbritega protokollid avaldatakse Kahe Silla Klubi kodulehel 13. aprillil.

Nii nagu alati, on ka sel aastal Luitejooksu päeval kohal mitmed meie koostööpartnerid, pakkudes osalejatele põnevaid ostlemisvõimalusi ning teenuseid. Näiteks AT Sport müüb Salomoni spordikaupa, Frida mütside valikust leiab värviküllaseid peakatteid ning Kabli Pagari letilt saab maitsvaid küpsetisi. Pärnu Haigla telgis on võimalik kell 10-14 oma tervist kontrollida. Esmakordselt saavad lemmiklooma omanikud ülevaate ka oma neljajalgsete sõprade tervisest – nimelt teostab PetCity koerte tervisekontrolle.

Luitejooks on  Pärnu Kahe Silla Klubi kolmikürituse sarja avaetapp. Lisaks kuuluvad sarja  Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu ja Pärnu Rannajooksu. Erinevad spordiüritused koondati sarjaks eesmärgiga pakkuda osalejatele hooajaringset harjutamismotivatsiooni. Sarja läbijaid ootab sügisel Rannajooksu finišis vääriline medal.

Kohtumiseni Rannametsas!