Homme, 30. aprillil lõpeb ühisregistreerimine Selver Eesti Linnajooksud sarjale. Nagu varasemaltki kuulub sarja Pärnus toimuv Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks.

Linnajooksude sarjaga soovitakse jooksuharrastajatele pakkuda lisamotivatsiooni terveks hooajaks, hoogustada üleriigilist sporditurismi ja ka erinevates linnades toimuvatele jooksudele laiemat kõlapinda.

Osavõistluste nimekirja kuulub jätkuvalt seitse suurt jooksusündmust, ent selle numbri taga on aset leidnud mitmed olulised ja suured muudatused.  Nii näiteks ei toimu enam kevadist Tartu Kevadjooksu, sest sarjaga liitub Tartu Linnamaraton. Positiivseks uudiseks on seegi, et Paide-Türi Rahvajooksu ning linnamaratoni nädalavahetus enam ei kattu, mistõttu jooksurahval on nüüd oluliselt lihtsam mõlemast liikumispeost osa saada.

Sarjal on 100+ arvestus ning motiveeriv boonuspakett

Kõigi seitsme linnajooksude osavõistluse peale vähemalt sada kilomeetrit läbinutele, ehk „100+“ arvestuses paremate osas toimub punktiarvestus, mille põhjal selguvad sarja parimad. Punktisüsteemiga tutvu siin. Sarjas osalemine on jõukohane igale harrastajale. Distantse saab valida ja kombineerida selliselt, et kogu sarja peale 100 km kokku tuleks. Näiteks „100+“ raja läbimiseks ei pea osalema kõigil osavõistlustel, samuti ei pea ilmtingimata läbima maratoni. Jooksvat arvestust osavõistluste pikkade distantside lõikes peetakse finišiprotokollide põhiselt ja lisatakse iga osavõistluse järgselt Linnajooksude kodulehele internetis.
 
Kõik harrastajad, kes „100+“ raja läbivad saavad Selver Linnajooksude medali ja auhinna koostööpartnerilt. Osalejad, kes on läbinud mistahes ajavõtuga distantsi kõigil seitsmel osavõistlusel, saavad kirja osaluskorra ning autasustatakse Linnajooksude medaliga.

Ühisregistreerimises saab end kirja panna 100+ rajale (vähemalt 3 osavõistlust) või kõigile 7-le osavõistlusele mistahes ajavõtuga distantsile. Üksikutele üritustele ühisregistreerimises kirja panna ei saa. Registreerida saab sarja kodulehel.

Osavõistluste toimumise ajad:
Rapla Selveri Suurjooks, Rapla – 14. mai 2017
Narva Energiajooks, Narva – 10. juuni 2017
Eesti Ööjooks, Rakvere – 12. august 2017
Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks, Pärnu – 3. september 2017
SEB Tallinna Maraton, Tallinn – 9.-10. september 2017
Viking Window Paide-Türi Rahvajooks, Paide-Türi – 1. oktoober 2017
Tartu Linnamaraton, Tartu – 7. oktoober 2017