Suviste spordiplaanide tegemise aeg on käes! 22. juunil kuuendat korda toimuv Pärnumaa Võidupüha maraton kutsub suve algust tähistama sportliku väljakutsega.

Võidupüha maraton on üks vähestest maratonidistantsidest Eestis, mis pakub võimalust läbida rada ühel ja kordumatul trajektooril. Ainulaadseks teeb aga sündmuse eelkõige tema „lugu“ –  Pärnumaa tugev seos  Eesti iseseisvuse saavutamise tähenduses. Nii ütleb ka maratoni tunnuslause „Tuli tuleb juurte juurest“. Just seetõttu toimub sündmus igal aastal 22. juunil, mil Eesti Sõjameeste Mälestustkirikus  süüdatakse mälestustuli, mis kantakse maratoonarite poolt Pärnusse ning viiakse sealt edasi Võidupüha paraadi toimumise linna, tänavu Rakverre.

Sini-must-valge maratoni distants viib  osaleja mööda olulistest ajaloomälestistest ning tutvustab Pärnumaa kaunist loodust. Pulli küla, Reiu muinasasula leiukoht, Reiu-Raeküla luitemännik, pilkupüüdev Jaansoni kallasrada, Tallinna Väravad, Vallikäär, Pärnu rand – need on vaid mõned orientiirid, mis muudavad  maratonikogemuse omalaadseks. Distantsi lõpuosa on eriline, sest viimased kilomeetrid kulgevad Pärnu suvemelus ning finiš kulgeb mööda linna peatänavat arvukate kaasaelajate toel.  Lisaks maratonile on spordipäeva programmis poolmaraton ning lastejooksud.

Startide ajad:
14.30 Draakoni lastejooksud  (Pärnu, Rüütli plats).

15.00 Maraton (Tori, Eesti Sõjameeste Mälestuskirik)
16.45 Poolmaraton (Paikuse, Reiu Puhkekeskuses)

Tutvu ajakavaga ja juhendiga.

Võidupüha maratonile ja poolmaratonile saab registreerida koduleheküljel ja Pärnu Keskuse infopunktis. Registreerimist ei tasu jätta viimasele hetkele, sest varakult kirja pannes võidab  stardimaksult. Soodsam registreerimine kestab 30. aprillini.
Lastejooksud on tasuta ning registreerimine avatakse 1. juunil.

Sportlike kohtumisteni!
Kahe Silla Klubi

Vaata ka, milline oli Võidupüha maraton eelmisel aastal.