Septembri esimesel nädalavahetusel toimuva Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu raames korraldatakse teist korda Kahe Silla noortejooks, mis viib noored 2. septembril põnevale 3 kilomeetrisele rannapiirkonnas kulgevale distantsile.

Tänavune aasta on kuulutatud laste ja noorte kultuuriaastaks ning selles on oluline osa ka spordil ja aktiivsel eluviisil. Pärnu Kahe Silla Klubi eesmärk on pakkuda liikumisrõõmu ka nooremale eagrupile, kes ehk lastejooksudest juba välja kasvanud, kuid kelle jaoks 10 kilomeetrine distants on veel liiga suureks väljakutseks.

Noortejooksu võistluskeskus stardi- ja finišialaga kattub terviklikult järgmisel päeval toimuva Kahe Silla jooksu tegevuspaigaga Vaasa pargis ja Endla teatris. Start antakse kell 15.30 ning vanuseklassid on moodustatud üle kahe aasta, alustades D-grupist (sündinud aastatel 2006-2007) ning lõpetades noortega, kelle sünniaastad on 1996-1997.

Autasustatakse jooksu üldjärjestuse noormeeste kolme ja neidude kolme paremat ning vanuserühmade võitjaid. Finišeerudes ootab kõiki lõpetajaid üllatus.

Samal päeval jagub tegevust aga kogu perele, sest toimuvad ka Draakoni lastejooksud ning avatud on põnev sporditurg. Lisaks sportimisvõimaluste ja -teenuste kohta infot jagavale sporditurule kutsub Pärnumaa juurtega maratoonar Roman Fosti huvilisi kell 16.30 algavale Kahe Silla jooksu ühistreeningule. Ajakavaga saab tutvuda koduleheküljel siin.

Kahe Silla noortejooksule saab registreerida kodulehel ja Pärnu Keskuse infoletis. Soodsaim registreerimine kestab mai lõpuni. Tutvu ka noortejooksu juhendiga.