Pärnu Kahe Silla Klubi tänavuse hooaja lõpetab 21. oktoobril Pärnu Rannajooks.

Rannajooks

Foto Viktor Tund

Distantside valikus on 10 ja 5 km, mis mõlemad on suunatud nii jooksjatele kui ka käijatele ning kepikõndijatele. Rahvarajana tuntud lühike distants on ajavõtuta ning seda võib läbida endale sobival moel, kas joostes või käies. Rada kulgeb Pärnu rannapiirkonnas. Muuhulgas viiakse osalejad rannapromenaadilegi – merevaatega spordisündmusi ei ole Eestis just palju.

Sündmuse keskmeks on Pärnu Rannastaadion, kus paiknevad nii stardi- kui finišiala. Staadionil toimuvad pere pisematele mõelnud tasuta Drako lastejooksud, kuhu on oodatud kuni 11aastasted jooksuhuvilised. Niisamuti toimub staadionil 800meetrise distantsiga ratastoolisõit, millest osavõtjatel tuleb läbida kaks staadioniringi. Ratastoolisõit on tasuta ning tegemist pole võistlusega.

15. oktoobri seisuga oli end 10 km distantsile registreerinud ligi 600 jooksjat ning 200 käijat-kepikõndijat. Rahvarajal on kirjas 60 osalejat.

„Kaunid sügisilmad motiveerivad inimesi jätkuavalt väljas liikuma. Seda näitavad rannajooksu osavõtunumbridki, sest tulemas on enam kui tuhande liikumissõbraga jooksu- ja käimispäev,“ märkis peakorraldaja Vahur Mäe.

Mäe lisas, et kolmandat korda Pärnu uue staadioniga seotud jooksuüritus on rahva poolt kenasti omaks võetud ning sügiselgi peaksid korraldajad mõtlema välitingimustes liikumisvõimaluste pakkumisele. „Halba ilma pole olemas, on vaid vale varustus – nagu norralased ütlevad. Üldiselt on nii, et korraldajad võtavad üha enam nõuks liikujate nõudlusele reageerida ning üha rohkem rahvajookse toimub sel põhjusel just sügisel. Meiegi peame Pärnus oluliseks, et liikumisvõimalusi jaguks ühtlasemalt ning rannajooks seda tühimikku püüabki täita. Meeldiv on tõdeda, et väljastpoolt Pärnumaad tulijate huvi on kasvamas ja paljud ühildavad jooksu külastamise sügisese spaapuhkusega,“ rõõmustas korraldusmeeskonna juht.

Stardid:
Kell 11.00 Drako lastejooksud

Kell 13.00 Jooks, käimine/kepikõnd 10 km
Kell 13.20 Rahvarada 5 km
Kell 13.20 Ratastoolisõit

Eelregistreerimine kõikidele distantsidele kestab 17. oktoobrini kodulehel ja Pärnu Keskuse infopunktis. Sündmuse päeval on võimalik end registreerida kohapeal stardipäeva hinnaga. Et pühapäeval starditoimingute eel aega kokku hoida, saavad huvilised oma stardimaterjalid välja võtta juba laupäeval Pärnu Keskusese võistluskeskusest ajavahemikus kell 10.00-16.00.

Pärnu Rannajooks koos Luitejooksu ning Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksuga kuuluvad Kahe Silla Klubi kolmikürituse sarja.  Kõik sarja lõpetajad saavad kaela osalejamedali. Lisaks loositakse kõigi sarjast osavõtjate vahel välja komplekt Craft kaubamärgi spordivarusustust ning Kahe Silla Klubi 2019. aasta kolmikürituse pääse.