Pärnu Kahe Silla Klubi pälvis esimese spordiürituste korraldajana Eestis vabatahtliku sõbra kvaliteedimärgise, mis tunnustab ühingus tehtavaid pingutusi spordivabatahtlike kaasamise ja heaolu nimel.

Vabatahtliku sõbra märgis Pärnu Kahe Silla Klubile

Foto: Kahe Silla klubi

Siseminister Andres Anvelt ja Eesti külaliikumise Kodukant vabatahtliku tegevuse valdkonna juht Eha Paas tunnustasid teisipäeval, 16. oktoobril Tallinnas toimunud vabatahtlike mõttekoja kokkutulekul vabaühendusi, kes on teinud tõsist tööd vabatahtlike kaasamise ja heaolu tagamise nimel. Seitsme laureaadi seas pälvis kvaliteedimärgise üle-eestilise mõjuga spordisündmuste korraldaja Pärnu Kahe Silla klubigi.

Hindajad leidsid, et ühingu vabatahtlike kaasamine on põhjalikult läbi mõeldud, professionaalne ja kõrgel tasemel ning Kahe Silla jooksu korraldamisega tuntuks saanud klubi täidab vabatahtlike kaasamisel ja hoidmisel järgmisi kriteeriumeid:

  • Eesmärgid, tegevused ja vabatahtlike roll on läbi mõeldud;
  • vabatahtlikuks saamise tingimused on selged, vabatahtlikega arvestatakse ja info on avalik;
  • juhendajate vastutus on määratletud ja kõik inimesed organisatsioonis toetavad vabatahtlike kaasamist;
  • vabatahtlikele tagatakse sobivad töötingimused ja nendega tehakse selged kokkulepped;
  • vabatahtlike arengut toetatakse;
  • vabatahtlikku tegevust tunnustatakse ja väärtustatakse.

Tänukõnega esinenud Andres Anvelt toonitas, et vabaühendused teevad Eestis elu edendamiseks märkimisväärset tööd ning aastate jooksul on nende panus kasvanud.

„Kvaliteedimärgis aitab siseministeeriumil ja Kodukandil oma sõnumit kodanikuühiskonnast veelgi paremini levitada ning kui märk on näha, tekitab teistelgi huvi, kuidas selle saaks,“ märkis minister.

KvaliteedimärgisHindamisraporti koostaja Eha Paasi sõnul jäi Kahe Silla Klubi talle meelde, kui siiani üks kõige põhjalikumalt oma vabatahtlikke kaasamise läbi mõelnud ühing, keda on viimaste aastatega nõustanud.

„Esile toon nende  motiveeritud ja laiapõhjalist meeskonda, hästi läbimõeldud tööjaotust ja oskust oma vabatahtlikke aastaid  enda juures hoida.  Vabatahtlike hoidmine on järgnevate aastate üks olulisemaid märksõnu. Vabatahtlikke kaasavaid organisatsioone tuleb üha juurde, pidevalt lisandub uusi  põnevaid pakkumisi,  vabatahtlikud peatuvad ja jäävad vaid sinna, kus neid osatakse hoida. Kahe Silla Klubi juurde vabatahtlikud jääva peatuma, sest siin neid tõesti hoitakse“

Kahe Silla klubis aastaid vabatahtlike kaasamisega tegelenud ning personalijuhina panustanud Riina Altpere hindas kvaliteedimärgise saamist MTÜ-le suureks tunnustuseks.

„Tegu on kiitusega mitte ainult ühingule, vaid meie vabatahtlikele endilegi, sest spordiürituste korraldus tugineb suuresti just vabatahtlikkusele ja õhinapõhisusele. Isiklikult pean oluliseks hindajate poolt läbi viidud auditit, mis kinnitas ja julgustas, et klubi pingutused vabatahtlike kogukonna suhtes on mõtestatud ja oleme õigel teel,“ hindas Altpere.

Altpere lisas, et vabatahtlike keskuse soovitustele tuginedes ning Pärnu Kahe Silla klubi enda vabatahtlike tagasiside abiga on ajaga kaasas käies võimalik jätkuvalt areneda ning head ja sõbralikku keskkonda hoida. 

Teised märgise saajad olid Eesti Vabaõhumuuseum, Päästeameti Ida päästekeskus, MTÜ Terve Pere Selts ja SA Werrone, Vainupea küla selts MTÜ, Varjupaikade MTÜ ning MTÜ Arvamusfestival. Tänasega on vabatahtliku sõbra märgi saanud 45 erinevates valdkondades tegutsevat vabaühendust. Tunnustuse pälvinute nimekiri on avaldatud veebilehel www.vabatahtlikud.ee.

Pärnu Kahe Silla klubi tegevusalaks on spordiürituste korraldamine. Lisaks Kahe Silla jooksule organiseeritakse Võidupüha maratoni, Luitejooksu ja Pärnu Rannajooksu. Korraldamisel on abiks enam kui kakssada erinevas vanuses vabatahtlikku. Ettevalmistused 2019. aasta sündmusteks on alanud. Kõik huvilised, kes soovivad organiseerimisel abistada, saavad ühendust võtta läbi spordiklubi veebilehe kontaktvormi.

Kahe Silla jooksu vabatahtlikud 2018

Väike osa tänavuse Kahe Silla jooksu vabatahtlikest. Foto Elise Saarna