Pärnu Kahe Silla Klubi tänavuse hooaja lõpetab 22. oktoobril Pärnu Rannajooks.

Distantsivalikus on 10 ja 5 km, mis mõlemad on suunatud nii jooksjatele kui ka käijatele ning kepikõndijatele. Lühike distants (rahvarada) on ajavõtuta ning seda võib läbida endale sobival moel, kas joostes või käies. Rada kulgeb Pärnu rannapiirkonnas, kus ei puudu kaunid loodusvaated ning linnale omased arhitektuurimälestised. Muuhulgas viiakse osalejad ka rannapromenaadile – merevaatega spordisündmusi ei ole Eestis just palju.

Teist aastat on sündmuse keskmeks uuenenud Pärnu Rannastaadion, kus paiknevad nii stardi- kui finišiala. Staadionil toimuvad ka pere pisematele mõelnud tasuta Draakoni lastejooksud, kuhu on oodatud kuni 11 aastasted jooksuhuvilised.

Esimest korda kuulub ürituse programmi 800 meetrise distantsiga ratastoolisõit, millest osavõtjatel tuleb läbida kaks staadioniringi. Ratastoolisõit on tasuta ning tegemist pole võistlusega.

16. oktoobri seisuga oli 10 km distantsile registreerinud 638 jooksjat ning ligi 180 käijat. Rahvarajal on kirjas ligi 50 osalejat.

„Rannajooks võtab pika liikumishooaja kokku ning pakub suurepärase võimaluse vormi testida või pere- ja sõprade ringis liikuma tulla. Võitjaid ennustada on keeruline ning on üsna tõenäoline, et näeme Pärnumaa jooksuparemiku osalusel finišiheitlust“, arvas jooksu peakorraldaja Vahur Mäe.

Stardid:
Kl 10.45 Ratastoolisõit
Kl 11.30 Draakoni lastejooksud
Kl 13.00 Jooks, käimine/kepikõnd 10 km
Kl 13.20 Rahvarada 5 km

Eelregistreerimine kõikidele distantsidele kestab 18. oktoobrini kodulehel ja Pärnu Keskuse infopunktis. Sündmuse päeval on võimalik end registreerida kohapeal stardipäeva hinnaga. Et pühapäeval starditoimingute eel aega kokku hoida, saavad huvilised oma stardimaterjalid välja võtta juba laupäeval Pärnu Keskusese võistluskeskusest ajavahemikus kell 10.00-16.00.

Pärnu Rannajooks koos Luitejooksu ning Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksuga kuuluvad Kahe Silla Klubi kolmikürituse sarja. Kõik sarja lõpetajad saavad kaela osalejamedali. Lisaks loositakse kõigi sarjast osavõtjate vahel välja komplekt Craft kaubamärgi spordivarusustust ning Kahe Silla Klubi 2018. aasta kolmikürituse pääse.