1.-14. septembrini silgatud Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu virtuaalne eriüritus kujunes oodatult populaarseks: tulemuste esitamise tähtajaks – 19. septembriks – tõotab lõpuprotokolli koguneda ligi 1500 osaleja nimi.

„Juba nüüd võime tõdeda, et virtuaaljooks, mis võimaldas lisaks käia-kepikõndidagi, kujunes menukaks: arvestades aega, mil paralleelselt on lubatud füüsiliselt toimuvad üritusedki, on tegemist Tallinna ja Tartu suurte järel riigi ühe osavõtjaterohkema virtuaaliga,“

Foto: Elise Saarna, Kahe Silla jooksu avatud rada 6.09.2020

rõõmustas peakorraldaja Vahur Mäe, kelle sõnutsi oli kolmapäeva ennelõuna seisuga oma osalemise üles laadinud 932 kümne- , 220 viie- ja 115 kolmekilomeetrisel noortejooksul osalejat. Protokollist leidis enam kui 150 lapsegi nime, seni on distantsi läbimisest märku andnud viis ratastoolis liikujat.

Osa võtsid ettevõtted, pered, koolid ja lasteaiadki. Ausa mängu põhimõttele tugineva virtuaaljooksust osavõtjad said boonusena medali, soovi korral 20 aasta juubelisümboolikaga särgigi, mis edastatakse neile hiljemalt oktoobri lõpuks. Paljud jooksusõbrad jagasid oma esitlusest piltegi, millest on kokku pandud galerii. Fotodelt nähtub, et nii mõnigi kasutas võimalust rinnanumbrit välja printida ja pani selle rajale minnes ette.

Iga virtuaaljooksu tasulisel distantsil osaleja andis panuse heategevusse, sest esimest korda Kahe Silla jooksu ajaloos annetatakse starditasudest osa kohaliku kogukonna hüvanguks. Kuna viimastel aastatel on veesportlaste turvalisus Pärnu jõel – Vana ja Uue silla vahel sõudjate treeningu- ja võistlusrajal – tiheda kaatriliikluse tõttu löögi alla sattunud, panustati tänavu suvepealinna sõudeklubide tarbeks ohutustarvikute soetamisse: projektiga hangitakse rajatähiseid ja nende kinnitustarvikuid.

Kogusime 1300 eurot, mille anname üle sõudeklubi uue basseinimaja avamisel 21. septembril. Olen veendunud, et need vahendid aitavad tõhusalt ennetustegevusse panustada ja suudame üheskoos hoolitseda sellegi eest, et suured sõudevõistlused suvepealinna tagasi toodaks,“ rääkis Mäe.

Vasakult: Enn Hallik, Jüri Leesmäe, Arvo Villmann, Ergo Rand, Jüri Jaanson ja Priit Neeme. Foto: Elise Saarna

Pärnakate rõõmuks avas korraldustiim 6. septembril originaalsel jooksuringil melupunkti: selleks püstitati kallasrajale jooksu kunagisse finišipaika stardi- ja finišikaar, mängis DJ ja jagati medaleid. Hinnanguliselt kasutas jooksu õigel päeval püsirajal liikumise võimalust sadakond huvilist. Teiste seas tulid starti seni kõik jooksud kaasa teinud: 20 jooksukorra said kirja Arvo Villmann, Ergo Rand, Jüri Leesmäe ja Jüri Jaanson. Viies osaleja, Siiri Särev läbis kümnekilomeetrise distantsi Soomes. Lisaks Jaansonile olid jooksu algatustiimist kohal Priit Neeme ja Enn Hallik. Vaata ka galeriid.

Kahe Silla jooksu, noortejooksu ja ratastoolisõidu tulemused leiab kodulehelt siin. Oma nimerea järel asuvale ikoonile klõpsates on võimalik välja printida ka nimeline diplom. Lastejooksu osalejate protokoll avaldatakse 21. septembriksKõikidel osalejatel on võimalus saadud kogemusest anda korraldusele tagasisidet, täites tagasiside küsitluse hiljemalt 22. septembriks.

Jooksule panid õla alla: Pärnu linn, Pärnumaa Omavalitsuste Liit, Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali Pärnumaa ekspertgrupp, Pärnu Postimees, Pärnu Tre Raadio, Vichy, Craft, Pärnu Keskus, Estonia Spa Hotels, Pereauto, Peseauto, MyFitness, Põltsamaa, Hansaprint, Arimex, Wendre, Frida Mütsid,  Siidivennad, Forwardspace, MyGames, Lottemaa, Pärnu Kardikeskus.