Finišini on vaid kilomeeter! Foto: Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks 2019, Viktor Tund

Esmaspäeval startis 20 aasta juubelit pidav jooksupidu, mis ootab virtuaalses formaadis käima, jooksma ja keppidega kõndima 14. septembrini. Pärnakaid ja linna külalisi kutsub korraldustiim originaalrada läbima.

Selleks püstitatakse jooksu „õigel“ päeval, 6. septembril kell 12-15 vahel kesklinna silla kõrvale kunagisse finišipaika melupunkt, kus mängitakse muusikat ja luuakse meeleolu. Korraldustiim märgib nooltega maha originaalrajagi, et inimestel oleks võimalik füüsilisele spordiüritusele sarnast tunnet kogeda. Lõpetajaid ootab finišeerides vägev juubelimedal (eelduseks on nimi stardiprotkollis, mida kontrollitakse).

Starti on lubanud tulla nii mõnedki 20 korda Kahe Silla jooksu ette võtvad osalejad, teiste seas Jüri Leesmäe, Ergo Rand, Arvo Villmann ja jooksu algataja Jüri Jaanson (kokku on selliseid inimesi viis, lisaks omaaegne maratonijooksutipp Siiri Särev).

Korraldusmeeskond palub avatud rajale tulijatel kinni pidada terviseameti soovitustest koroonaviiruse leviku tõkestamiseks: pesta regulaarselt käsi, kasutada desovahendit ja hoida kaasosalejatega distantsi.

1. septembri seisuga oli end virtuaaljooksu erinevatele distantsidele kirja pannud enam kui 1000 jooksu- ja käimishuvilist üle Eesti.

„Ootame üle riigi kaasa lööma 1500 spordisõpra. Registreerinute nimekirjast on näha palju uusi tulijaid, kes varem pole Kahe Silla jooksul kaasa teinud,“ rääkis ürituse peakorraldaja Vahur Mäe.

Valikus on 5 ja 10 kilomeetrit, 3 km noortejooks,  tasuta rastastoolisõit ja osavõtumaksust priid lastejooksud. Põhidistantse – 5 ja 10 kilomeetrit – saab valida kahes paketis: medaliga või medali ja särgiga. Sünnipäevale vääriliselt on kõik aksessuaarid pidulikuks disainitud.

Registreerimine virtuaaljooksudele toimub www.2silda.ee/reg/ 14. septembrini.