Esmaspäeval, 3. detsembril avati ühisregistreerimine Selver Eesti Linnajooksude sarja 2019. aasta hooajaks. Nagu ikka, kuulub arvestusse ka Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks.

Eesti suurima, üheksast etapist koosneva liikumissarja eesmärgiks on uuel hooajal radadele meelitada ligi 60 000 inimest.

Sarja kuuluvad:
Suurjooks ümber Viljandi järve – 1. mai
Kuressaare Linnajooks – 4. mai
Rapla Selveri Suurjooks – 26. mai
Narva Energiajooks – 8. juuni
Viking Line Eesti Ööjooks – 17. august
Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks – 31. august – 1. september
Tallinna Maraton – 6.-8. september
Tartu Linnamaraton – 5. oktoober
Viking Window Paide-Türi Rahvajooks – 6. oktoober

Sarja võistlusjuhend näeb taas ette 100+ arvestust, mis kohustab osalejatel vabalt valitud osavõistlustel sada või enam kilomeetrit kirja saama. Kõikide etappide ajavõtuga distantsi läbijaile ning 100+ arvestuse osalejatele on ette nähtud toetajate auhinnad ning unikaalne medal.

Kahe Silla jooksu osalejadki saavad temaatilise medali ning Pärnus ootab neid Eesti veeäärseim ning üks kiiremaid 10 kilomeetri jooksuradu. „Kahtlemata on Jaansoni jooksust saanud klassika, kuhu ikka tullakse. Meil on varasemast avaram ning veelgi pilkupüüdvam rada ja loodame, et osalejad valivad 100+ arvestusse ka Pärnu etapi. Uudisena toimuvad suvepealinnas Eesti kergejõustikuajaloo esimesed täiskasvanute maanteejooksu riigi meistrivõistlused,“ avaldas jooksu peakorraldaja Vahur Mäe.

Ühtne registreerimine kestab 31. märtsini

Tänavu osales Eesti suurima rahvaspordisarja üheksal jooksul erinevatel distantsidel kokku rekordiliselt 58 442 liikumisharrastajat sh „100+“ raja läbis 436 jooksjat. Kuna saja kilomeetri kogumine üheksa etapilises sarjas muutus jõukohaseks rohkematele jooksusõpradele, kui varasema seitsme etapiga, siis otsustasid korraldajad sarnase formaadiga jätkata ka 2019. aastal.

Selver Linnajooksud sarja ühtne registreerimine on avatud alates 3.12.2018 kuni 31.03.2019 www.linnajooksud.ee. Jooksusarja osavõtutasu sõltub valitud distantsidest. Kõige soodsam on registreerimine detsembris. Väljaspool sarja saab Kahe Silla jooksule registreerida alates 1. jaanuarist.

Lisainfo:
www.linnajooksud.ee

Eesti Linnajooksud