Üks ja ainus kord joostav Maraton Eesti Vabariik 100 toimub Pärnumaal juba vähem kui kolme nädala pärast, 22. juunil. Lisaks kordumatusele ja ehedale sini-must-valgele atmosfäärile ning Pärnu kui riigi sünnipaiga staatusele ja rollile keskendumisele panustab korraldus iga osaleja „maratonikotti“ väärtusliku ja praktilise stardipaketi.

Nii on kõigile maratoni ja poolmaratoni läbijaile mõeldud kvaliteetne Crafti t-särk, kaunis trofeemedal ning fotograafi ja illustraatori Andres Adamsoni kujundatud paberdiplom.

10. juuniks registreerunud saavad särgi kätte võistluspäeval

Maraton Eesti Vabariik 100

Registreeri 10. juuniks ja saad särgi võistluspäeval kätte. Foto Laura Toomesoo

Kõik need, kes soovivad jooksusärki juba stardis käega katsuda, peaksid registreerimisega kiirustama, sest varustus jagatakse 22. juunil kätte vaid neile, kes panevad end kirja hiljemalt 10. juuniks (k.a).

Särke väljastatakse vastavalt poolmaratoni (kell 15.00-16.30) või maratoni (kell 13.00-14.45) stardipaigas. Nagu mõnel teisel spordiüritusel, ei ole korraldajate poolt kohustust uues särgis rajale minna. Pigem tasub mõelda, et iga riideese vajab mugavaks enesetundeks piisavalt kasutamist, nii ka särk. Küll avaldavad korraldajad lootust ja usuvad, et kena ja praktiline särk võiks edaspidi siin ja seal aktiivsete inimeste seljas eristuv ja märgatav olla. 

Need osalejad, kes registreeruvad ajavahemikus 11.-19. juuni või võistluspäeval, saavad särgi kätte peale maratoni, juuli jooksul. Registreerunutele, kes sündmusele kohale ei tule, särke ei väljastata.

Sobivat särginumbrit saab märkida registreerimisvormil
Registreerimisel tuleb valida sobiv särgi suurus. Meeste ja naiste mudelid on erineva lõikega ning siin tasub tähele panna, et tegemist ei ole unisex ehk sooneutraalse mudeliga. Valiku tegemisel tasub arvestada enda tavapärase suurusega. Pärast registreeringu kinnitamist ei ole võimalik särgi suurust enam vahetada, mistõttu tasub „üheksa korda mõõta ja üks kord lõigata“. 

Disainmedal pakub silmailu ning paberdiplom tuleb taas

Maraton EV100 diplom

Kõik maratoni ja poolmaratoni lõpetajad saavad paberdiplomi

Lisaks premeeritakse finišisse jõudnud osalejaid disainer Triin Lepa loodud unikaalse, rahvusliku paela ja EV100 tunnussümboolikas, medaliga. Kujundusele lisab omapära Võidupüha maratonilt tuttav kujundus, kus mälestustuld kandev jooksja sümboliseerib teel olevat pikamaajooksjat. Soovi korral saab medalile lasta teha isikupärase graveeringu.

Vaid hetkeks elustavad korraldajad vana hea paberdiplomi, mis ajapikku on hakanud rahvaüritustelt kaduma ning positsiooni elektroonilisele ametivennale loovutama. Just Maraton Eesti Vabariik 100 meenutamiseks võiks see olla iga osaleja kollektsiooni auks ja uhkuseks. Diplomile on andnud oma hinge Pärnu mullune Aasta Mees, fotograaf ja illustraator, Andres Adamson. Teos sümboliseerib raske päevateekonna selja taha jätnud pikamaajooksjate saabumist finišisse vabariigi sünnilinna Pärnusse. Täpselt sinna, Endla teatri rõdumonumendi juurde, kus 1918. aasta 23. veebruaril loeti esimest korda ette manifesti Eestimaa rahvastele. Just sel põhjusel saab Pärnut pidada Eesti riigi täieõiguslikuks sünnikohaks. Osaleja rekvisiitide ning lõpuajaga A3 formaadis diplom väljastatakse nime alusel finišialas kõikidele maratoni ja poolmaratoni lõpetajatele.

Registreerimine

Eelregistreerimine kõikidele distantsidele (maraton, poolmaraton, e-maraton, lastejooksud):
kodulehel kuni 19.06 kell 23.59.

Pärnu Keskuse infopunktis kuni 19.06 kell 20.00.
Juhime tähelepanu, et starti pääseb piiratud arv osalejaid. Maratonile on stardikohti 310, poolmaratonile 420. Seejuures on loetud arv kohti võistluspäeval saadaval ka mõlemas stardikeskuses.
Tutvu osalustasude ja juhendiga.