Pärnumaa Võidupüha maratoni erisündmuse, ainukordse Maraton Eesti Vabariik 100 võitsid britt Jonathan Rosenbrier ja pärnulanna Kaidi Keir Kukk.

Reedel, 22. juunil toimunud Maraton Eesti Vabariik 100 tõi tormiseks kujunenud ilmaoludest hoolimata osalema kokku ühtekokku Maraton Ev100 võitja840 erinevas eas spordisõpra. Sellele lisanduvad e-maratonil osalejad, kes läbisid kas poolmaratoni või maratoni neile sobival ajas ja kohas. Torist, Eesti Sõjameeste Mälestuskiriku juurest startinud maratoniraja läbis 241 jooksjat ning poolmaratoni distantsil finišeerus 416 osalejat. Pärnus Rüütli platsil toimunud Draakoni lastejooksudel pani oma võimed proovile 183 väikest jooksjat.

Eesti Sõjameeste Pärnumaa ühenduse poolt välja pandud unikaalse rändkarika sai aastaks taas enda valdusesse eelmise aasta Pärnumaa Võidupüha maratoni võitja Jonathan Rosenbrier Suurbritanniast, kes kulutas maratoni läbimiseks 2 tundi, 37 minutit ja 6 sekundit. Teisena lõpetas mullu kolmandale kohale tulnud Indrek Ilumäe, saades seekord ajaks 2:41.43. Kolmandana tulemusega 2:44.33 finišeerus Ranno Erala. Naiste arvestuses võitis ülekaaluka tulemusega Kaidi Keir Kukk (3:26.57). Teisena ajaga 3:32.40 ületas finišijoone Kadri Raudvere Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi Fitnessklubist ning kolmas oli resultaadiga 3:36.51 mullune  võitja Klarika Kuusk.

„Kui arvasin, et eelmisel aastal oli tuul väga tugev, siis sel korral jooksime justkui vastu seina. Tegime väikeses pundis tõhusat koostööd, kuid viimasel 12 kilomeetril pidin siiski üksi jooksma. Soovin tänada mehi, kellega rohkem kui poole maast koos jooksmine,“ rääkis senise rajarekordi purustanud Rosenbrier.

Paikuselt Reiu Puhkekeskuse kõrvalt startinud poolmaratoni distantsil jäi meeste võitja selgitamine viimaste meetrite otsustada. Põnevas duellis Martin Tarkpeaga Vahur Mäe vahel jäi peale ligi 15 aastat noorem Mäe, kelle ajaks fikseeriti 1:17.23. Tarkpea sai kirja 1:17.25 ning kolmanda finišeerunud Jürgen Külm 1:17.39.

Naistest oli ajaga 1:19.18 kiireim soomlanna Katarina Skräddar. Teise koha saavutas Õnne-Liina Jakobson (1:31.43) ning kolmas oli Kristiina Nurk (1:32.16).

Ühes maratoni stardipauguga kanti teatejooksjate poolt Rüütli platsile Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus süüdatud mälestustuli. Tule võtsid vastu Laidoneri Seltsi liikmed eesotsas Trivimi Vellistega ja saatsid selle tänavusse Võidupüha paraadi linna Tallinnasse.

Maraton Eesti Vabariik 100 esialgsed tulemused leiab kodulehelt ning 27. juuni Pärnu Postimehest. Lõplikud tulemused avaldatakse hiljemalt 27. juunil kell 17.00.

Osalesid sündmusel, anna meile tagasisidet, kuidas meeldis SIIN.

Maratoni organiseeris Pärnu Kahe Silla klubi koostöös Pärnumaa Spordiliidu, maakonna omavalitsuste, mitmete mittetulundusühenduste, avaliku sektori asutuste ning 250 vabatahtlikuga.

Pärnu Kahe Silla Klubi tänab kõiki osalejaid, vabatahtlikke, toetajaid ja partnereid.