22. juunil Maraton Eesti Vabariik 100 raames toimuvad tasuta Drako lastejooksud ootavad starti kõiki väikeseid spordisõpru.

Maraton EV100_lastejooksud

Foto Laura Toomesoo

Drako lastejooksud stardivad Pärnus Rüütli platsil kell 14.30 ning sinna on oodatud kõik kuni 11aastased poisid ja tüdrukud. Tänavune sündmus on mitmeski mõttes eriline –  joostakse ju selleks ajaks uuenduskuuri läbival Rüütli platsil, kus muuhulgas paikneb kuningliku maratoni finišisirge. Lastel on ainulaadne võimalus osa saada Maraton EV100 pidulikust õhustikust ning tähistada iseseisvuse väljakuulutamise asupaigas sportlikult riigi saja aasta juubelit.

Distantside pikkused varieeruvad. Kuni 5aastastel tuleb läbida umbes 150 meetri pikkune ning 6-11aastastel  350 meetrine ring. Selleks, et noorte sportimiselamus kujuneks meeldivaks, soovitame lastel koos vanemate või saatjatega eelnevalt rajaga tutvuda ning joostes järgida kohtunike suuniseid ja märguandeid.

Finišis ootab kõiki uhke diplom, magus suutäis ning värskendav jook. Auhinnalised esikolmikud selgitatakse välja alates 8–9aastaste vanusegrupist ning neid premeerivad Kalev ja Hüppa. Terve päeva vältel rõõmustab lapsi vahva Kalevi Drako.

Eelregistreerimine lastejooksudele toimub kodulehel ja Pärnu Keskuse infopunktis kuni 19. juunini. Sündmuse päeval saab registreerida ja stardimaterjalid välja võtta lastejooksude stardipaigas kell 13.30-14.15. Juhime tähelepanu, et startijate arv on piiratud 500 kohaga, mistõttu garanteerib stardikoha eelregistreerimine.

Lastejooksudel osalemine on KÕIGILE TASUTA. Korraldajad ootavad kaasa lööma nii lasteaia- kui koolilapsi, sõpru ja trennikaaslasi. Lastejooksud on heategevuslik projekt, millele panevad õla alla paljud toetajad, teiste seas Kalev, Saku, Premia, Hüppa, Pärnu Liikluslinnak.

Tutvu Maraton EV100 päevaprogrammi ning lastejooksude juhendiga.

Kohtumiseni stardis!

Lisainfo:
Sandra Kaldasaun
Lastejooksude projektijuht
e-post: sandra@2silda.ee
telefon: +372 5663 5444