Üks ja ainus kord joostav Maraton Eesti Vabariik 100 toimub Pärnumaal juba järgmisel nädal, 22. juunil. Lisaks klassikalisele maratonile, poolmaratonile ning lastejooksudele on Eesti riigi sajanda juubeli auks korraldatava jooksu raames kavas küllaltki ainulaadne virtuaaljooks „e-maraton“.

E-maraton_medal

E-maratoni medal

E-maraton kutsub rajale kõiki neid, kel erinevatel põhjustel pole võimalik Pärnusse tulla, kuid soovivad juubelijooksust kindla peale osa saada. Startida on võimalik igal pool ja osalejale sobival kellaajal üle maailma, ent seda ajavahemikus 21.-22. juuni.  Distantsivalikus on maraton (42km) ja poolmaraton (21km).

Virtuaaljooksul tulemuse kirja saamiseks pole vaja teha muud kui jooksu järgselt edastada hiljemalt 25. juuniks korraldaja e-postile info@2silda.ee spordikella või mobiilirakenduse logi-väljavõte või jooksutrenažööri ekraanist tehtud pilt. Kes soovib, võib distantsi läbida ka näiteks jõusaali või kodusel jooksutrenažööril ning keelatud pole käimine-kepikõndki.  Seejärel kantakse finišeerunud lõpuprotokolli ning neile saab osaks e-maratoni pakett, mis sisaldab jooksu sümboolikaga elektroonilist diplomit ja postiga koju saadetavat EV100 kujundusega medalit.

Kõikide osalejate vahel loositakse välja kaks uutes värvitoonides Polar M430 pulsikella.

E-maratoniga kaasneb veel üks boonus. Iga osaleja annetab stardimaksust kolm eurot olümpialootuse, kanuusõitja Joosep Karlsoni, ettevalmistuse toetamiseks.

Praeguseks on e-maratonile kirja pannud enam kui 60 osalejat Eesti erinevatest piirkondadest ning välismaaltki. Näiteks plaanib jooksul startida New Yorkis elav naine. Mitmeid spordisõpru on liitumas Harjumaalt, Tartust, Ida-Virumaalt ja mujaltki. Kuigi Maraton EV100 joostakse vabariigi sünnimaakonnas, on virtuaaljooksule end registreerinud üle kümne pärnumaalasegi.

Kahe Silla Klubi ootab virtuaaljooksaid oma põnevaid kogemusi kõigiga jagama. Selleks tuleb jäädvustada enda või sõpruskonna e-maratoni meeleolukaimad hetked ning lisada fotojäädvustused Instagrami teemaviidetega #emaraton ja #maratonev100. Kõikide jagajate vahel loositakse välja praktiline Kahe Silla klubi meene.

REGISTREERIMINE
Kõikidele distantsidele  saab registreerida:
kodulehel kuni 19.06 kell 23.59.
Pärnu Keskuse infopunktis kuni 19.06 kell 20.00.
Tutvu osalustasude ja juhendiga.