22. juunil toimub Pärnumaal Maraton Eesti Vabariik 100, mis on pühendatud Eesti riigi sajandale juubelile. Seoses maratoni populaarsusega anname teada, et registreerimiseks on jäänud piiratud arv kohti.

Reede, 15. juuni seisuga on poolmaratonile (21km) kirja pannud ligi 400 osalejat ning maratonile (42km) veidi alla 260.  E-maratonile (21 ja 42km) on seni registeerunud rohkem kui 80 huvilist. Seoses kõrgendatud huviga jooksuürituse vastu hakkab aga kätte jõudma osalejate arvu piirgi. Sellest tulenevalt anname teada, et poolmaratonile saab eelregistreeruda kuni 420 ning maratonile 280 huvilist. Ka mõlemasse stardipaika, nii Torisse kui Paikusele jäetakse limiteeritud arv stardipakette.  22. juunil on võimalik registreeruda kümnel maratoonaril ning poolmaratoni tarbeks on 20 vaba kohta. E-maratonile on jagada kokku 120 pääset.
“Registreerimine vabariigi sünnilinnas toimuvale juubelijooksule on läinud tempokalt ja korraldustiim peab nüüd märkima, et maraton pole kummist. Oleme varunud teatud piirarvu osajale mõeldud hüvesid, olgu selleks siis medalid, diplomid või ka näiteks osalejate joogid ja söögid. Lisaks on ka logistilises plaanis stardi- ja finišikeskuse võimalused piiratud ning ürituse laabumise huvides ei ole võimalik teatud arvust rohkem osalejaid peale lubada,” teatas jooksu peakorraldaja Vahur Mäe.
Eelregistreerimine kestab 19. juunini (k.a) vaid veebilehel vabade kohtade olemasolul. Pärnu Keskuse infopunktis ei ole alates 15. juunist kirjapanek enam võimalik.