Noortejooksu üldvõitja Marti Medar. Foto Albert Sillaste

Jüri Jaansoni kahe silla jooksu avapäev kujunes laste ja noorte suureks spordipeoks, kus andsid tooni sajad väikesed spordisõbrad ning õhtuhämaras startinud meelelahutusliku noortejooksu osavõtjad. Esialgsetel andmetel osales noortejooksul 185 ning lastejooksudel pea 900 osalejat.

Noormeeste üldarvestuses saavutas ajaga 9.23 esikoha treeningpartner Sportland jooksutiimi liige Marti Medar. Teisena ületas resultaadiga 9.35,8 finišijoone Enari Tõnström kergejõustiku seltsist Sakala ning kolmandaks platseerus mullune võitja Margus Hanni (10.06).

Tütarlaste üldvõitja Viola Hambidge. Foto Laura Toomesoo

Tütarlastest oli tänavugi kiireim Viola Hambidge spordiklubist Altius, ületades finišijoone ajaga 11.13,3. Teine oli Ketlin Kõiv 11.38,8ga (Rapla Korvpallikool) ning kolmas Hedi Andre (11.58,4) spordiklubist Elite Sport.

Kahe Silla Noortejooksu esialgsed tulemused leiab kodulehelt. Ametlikud ja diplomiga tulemused avaldatakse hiljemalt 6. septembril.

Lastejooksudel osales kokku pea 900 noort. Alates 8-9. aastaste vanusegrupist selgitati välja ka auhinna pälvinud esikolmikud. Poodiumile astusid

8–9aastased tüdrukud
1. Elisabeth Kõiv

2. Mariette Tammepõld
3. Emili Kaul

8–9aastased poisid
1. Enrico Aljaste

2. Tenar Eensalu
3. Armand Laanso

10–11aastased tüdrukud
1. Eliise Ellik

2. Kertrud Koni
3. Kaisa-Maria Kurg

10–11aastased poisid
1. Andreas Puust

2. Gregor Naissoo
3. Derek Lapp ja Trevori Kärtmann

Esmakordselt saavad lapsed elektroonilise diplomi, mille saab alla laadida siit.

Lastejooksud on heategevusprojekt, millele panid õla alla paljud toetajad, teiste seas peatoetaja Arimex, Saku, Premia, Valgeranna seikluspark, Apollo kino ja Pärnu Kardikeskus

Lisaks jooksulustile jagus õhtusse ka meelelahtust. Vahetult pärast lastejooksude toimumist andis meeleoluka kontserdi Daniel Levi oma bändiga, mis ühtlasi  oli Pärnu linna poolne tervitus uue kooliaasta alguse puhul.

Kahe Silla Klubi tänab kõiki osalejaid, lapsevanemaid ning erilised tänud ka kõikidele spordi- ja huvialakoolidele, kauplejatele ning partneritele, kes meiega ühise toreda päeva veetsid. Aitäh Frida spordi- ja vabaaja mütsid,  JJ-Street Tantsukool, Karateklubi Corpore, Pärnu Kesklinna Tennisekool, MyFitness, Pärnu Jalgpalliklubi Vaprus, MMAces, Selveri tubula, OÜ Mikats ja  Hopa TV.

Kohtumiseni järgmise aasta 5. septembril.