Täname, et oled tulnud Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu või käimisretke starti! Spordipäeva meeldivaks kulgemiseks soovitab korraldusmeeskond tähelepanelikult tutvuda allolevate juhistega. Korraldajad jätavad endale õiguse teha programmis muudatusi ning muuta juhendis sätestatud tingimusi. 

OSAVÕTJA VASTUTUS: Osavõtja vastutab rajale minnes oma tervisliku seisundi eest ise ning kinnitab, et on füüsiliselt piisavalt võimekas valitud distantsi läbimiseks. Terviserikke korral katkestab osaleja võistlemise ja pöördub seejärel raja teeninduspunkti, korraldajate või meditsiinitöötajate poole või helistab hädaabinumbril 112.

STARDI EEL:

  • Puhka enne spordisündmust piisavalt ning ära tule starti väsinuna.
  • Stardi eel tarbi piisavalt vedelikku ning vali sobiv dieet.
  • Jälgi, milline on ilmateade ja riietu vastavalt.
  • Kuuma ilma korral kanna heledat peakatet. Vali liikumiseks jõukohane tempo ning väldi ülepingutust.
  • Raja teeninduspunktides tarbi piisavalt vedelikku ning võimalusel jahuta end.

Tervisekontroll: Terviseturvalisuse ja teadlikult sportimise huvides soovitame eelnevalt läbida tervisekontrolli. Terviseteste on võimalik teha oma pere- või spordiarsti juures.

STARDIMATERJALIDE VÄLJASTAMINE:
Pärnu Keskuse võistluskeskuses (Aida tn 7)
30.08 kuni 1.09 kell 12.00-20.00
Endla Teatri võistluskeskuses (Keskväljak 1)
2.09 kell 11.00-16.00
3.09 kell 10.00-11.45

NB! Stardimaterjalide väljastamine toimub rinnanumbri numbri alusel. Seetõttu kontrolli palun eelnevalt oma numbrit stardiprotokollist! Stardinumbritega protokollid avaldatakse Kahe Silla Klubi kodulehel 30.08.2017.

DRAAKONI LASTEJOOKSUD:
Toimuvad Endla teatri võistluskeskuses  2. septembril.
Stardimaterjalide väljastamine ja registreerimine kell 11.00-13.55.
Stardid ajavahemikus kell 12.00-14.15.

NOORTEJOOKS:
Toimub 2. septembril stardiga Endla teatri võistluskeskusest.
Stardimaterjalide väljastamine ja registreerimine kell 11.00-15.15.
Start kell 15.30.

PARKIMINE: Parkimine Pärnu avalikes linnaparklates on nädalavahetustel tasuta. Eraparklates (nt Europark) parkides kehtivad teenusepakkuja eeskirjad ja hind. Palume tähelepanelikult jälgida parkimist korraldavaid märke. Pärnu linna parkimiskorraldusega saad tutvuda siin.
Juhime tähelepanu, et Pärnu kesklinnas on seoses bussijaama ehitusega olulised liikluskorralduse muudatused,  mistõttu võistluskeskuse vahetus läheduses on parkimine raskendatud.

LIIKLUSKORRALDUS: Vana sild suletakse stardi ajaks kell 11.50-12.25. Tänavad Vaasa pargi ümbruses on suletud. Tutvu palun muudatustega liikluskorralduses www.2silda.ee.

ÜHISTRANSPORT: Seoses autovaba nädalavahetuse tähistamisega on ühistranspordi kasutamine 2.-3. septembril Pärnu linnas tasuta.

TUALETID: Võistluskeskusesse on paigaldatud WC-d.

LASTEHOID: Kell 10.30 kuni 14.30 on võistluskeskuses avatud järelvalvega laste hoiu- ja mänguala neile lastele, kelle vanemad jooksma või käima lähevad. Hoiule saab anda lapsed alates 2. eluaastast.

RIIETUMINE: On korraldatud võistluskeskuse telkides.

PAKIHOID: Valvega pakihoid asub Endla teatri fuajees. Pakihoid on avatud kell 10.00-15.00.

START: Antakse kell 12.00 kesklinnast Vaasa pargi võistluskeskusest. Stardikoridorid avatakse kell 11.30. 

STARDIGRUPID: Iga osaleja on rinnanumbri alusel kohustatud  startima talle ette nähtud stardigrupist, vastasel juhul osaleja diskvalifitseeritakse. Palun sisene aegsasti õigesse stardikoridori.

Stardigruppide moodustamine: I grupp 1-20 eliit; II grupp 21-100; III grupp 101-300; IV grupp 301-600; V grupp 601-1000; VI grupp 1001-1500; VII grupp 1501 – …; VIII grupp – ajavõtuga retkegrupp (käijad ja kepikõndijad); IX grupp – ajavõtuta retkegrupp (käijad ja kepikõndijad).

RADA: 10 km distants kulgeb asfaltkattega kergliiklusteedel. Iga kilomeeter on tähistatud. Rada on passistatud ja vastab rahvusvahelistele kvaliteedinõuetele (IAAF, AIMS).

AJAVÕTT: Ajavõtukiip on kinnitatud rinnanumbri siseküljele. Enne starti kontrolli selle olemasolu! Starti lubatakse ainult Kahe Silla jooksu stardinumbriga osalejad. Stardinumber tuleb kinnitada rinnale ja see peab olema nähtav kogu distantsi vältel. Stardinumber on personaalne. Konkreetse stardinumbriga tohib rajale minna ainult selle all registreeritud osaleja. Palume seda mitte voltida ning ajavõtukiipi mitte eemaldada. Finišis kiip deaktiveerub ning seda ei ole vaja Korraldajale tagastada. Ajavõttu korraldab ChampionChip Eesti OÜ.

RAJATEENINDUS: Esmaabi rajal ja võistluskeskustes aitavad tagada Mai Apteegi, Pärnu Haigla ja teised koolitatud vabatahtlikud koostöös Pärnu Kiirabiga. Kui märkad, et kaasosalejal tekib tervisega probleeme, teavita sellest palun viivitamatult teeninduspunkti, rajal liikuvaid esmaabitöötajaid, korraldamisega seotud inimesi või hädaabinumbril 112.
Distantsil asub kaks teeninduspunkti (TP), kus pakutakse spordijooki ja vett. TP-sid korraldavad Pärnu Sõudeklubi (TP Niidu aas) ja Pärnu Sõudekeskus Kalev (TP Pärnu Sõudekeskus Kalev).

TOITLUSTAMINE: Teenus tagatakse rinnanumbri ettenäitamisel. Menüü: supp, leib.

PESEMINE:  Teenus tagatakse kuni kell 15.00 rinnanumbri ettenäitamisel kahes kohas vastavalt rinnanumbrile:
Rinnanumbrid 1-1000 Spordiklubis MyFitness (Aida 5)
Rinnanumbrid 1001-…, käijad ning kepikõndijad Pärnu Kesklinna Koolide võimlas/Pärnu Kuninga Tänava Põhikoolis (Kuninga 29, Pärnu)

AUTASUSTAMINE: Algus kell 13.15. Autasustatakse jooksu üldesikuuikut ja naiste üldarvestuse kuute paremat ning kõikide vanuseklasside kolme paremat.

FINIŠ: Suletakse kell 14.00. Pakutakse spordijooki ning vett.

TULEMUSED, FOTOD JA DIPLOMID: Tulemused ilmuvad reaalajas kodulehele  www.championchip.ee ning avaldatakse esialgsete mitteametlike resultaatidena kodulehel www.2silda.ee. Kohapeal on osalejatel võimalik oma tulemust näha finišialas, kus rinnanumbri skäneerimisel kuvatakse see võistluskeskuses paiknevale ekraanile. Paberkandjal tulemusi võistluskeskuses ei avaldata. Lõplikud, žürii poolt kinnitatud ametlikud ja diplomiga tulemused avaldatakse hiljemalt 8. septembril Korraldaja kodulehel. Finšiprotokoll on avalik dokument.
Korraldajal on õigus kasutada ja avaldada kõiki korraldaja poolt tehtavaid fotosid ja videoülesvõtteid turunduslikel eesmärkidel.

MEDAL: Antakse finišis Kahe Silla jooksu ja käimisdistantside lõpetajatele. Tasuline graveerimisteenus hinnaga 3 eurot on saadaval võistluskeskuses. Tasumine toimub sularahas. Teenusepakkuja on Auhinnapood OÜ.

CRAFTI SÄRGID KOHTADELE 1-100: Väljastatakse Endla teatri võistluskeskusest lõpuprotokolli alusel, v.a üldesikuuikusse ning naiste esikuuikusse tulnud sportlased, kes saavad need kätte autasustamisel.

SÜNDMUSE JÄRGSELT:  Soovi korral toimetatakse välja võtmata auhinnad võistluse järgselt kätte saaja kulul. Auhindu on  ajavahemikul 5.-15. september isikut tõendava dokumendi alusel võimalik välja võtta ka Pärnu Keskuse infopunktist.

INFO: Spordisündmuse eel ja järgselt saab infot  Korraldaja koduleheküljelt www.2silda.ee või kirjutades e-mailile info@2silda.ee. Kui Sul tekib küsimusi sündmuse päeval, saad abi infopunktidest võistluskeskuses Endla teatris ja Vaasa pargis.