VirtuaaljooksAlates tänasest 11. juunini saavad virtuaaljooksu fännid valida endale meelepärase raja, et läbida Pärnumaa võidupüha maraton ja Pärnu suvejooks. virtuaaljooks

Mullu väga menukaks osutunud kaks virtuaaljooksu on saanud paljude liikumishuviliste lemmikuks üle Eesti, ent kaasa tegijaid on piirigi taga. Sinimustvalge taustalooga võidupüha maratoni raames saab joosta või käia poolmaratoni ja maratoni, seejuures viimast ka kombineerituna: see võimalus on mõeldud neile, kes ei suuda või ei leia aega rada ühe jutiga läbida ja saavad erinevate päevade või liikumiskordade distantsid kokku lüüa.

Kõiki maratoni ja poolmaratoni lõpetajaid ootab unikaalne sinimustvalge disainiga medal, millel on Pärnu Iseseisvuse väljakul asuv Endla teatri rõdumonument, sümboliseerides kunagise teatri asukohta, sest seal deklameeriti 1918. aastal esmakordselt Eesti iseseisvusmanifesti. Lisavõimalusena saab tellida maratoni sümboolikaga Crafti T-särgi, mis saadetakse peale üritusel osalemist kliendi soovitud kohta.

Lisaks maratonile on kavas Pärnu suvejooks, oodates liikuma 10 km distantsile. Sellegi vahemaa läbijad saavad erilise medali, mille loomise ajendiks on legendaarne Pärnu suvi ühes rannaliiva ja päikesekettaga.

Osalemisele piiri ette ei panda, mistõttu võivad virkamad liikujaid end premeerida mõlema virtuaaljooksu medaliga.

Osalemisega panustatakse riigikaitse tuleviku heaks

Igal aastal on virtuaalüritustel osalejad panustanud heategevusse. Kui varem suunati iga virtuaalürituse heategevuslik raha eri tegevuste ja organisatsioonide tarbeks, kogutakse tänavune panus ühtsena, et annetus saaks toekam, et seeläbi rohkem tegevusi korraldada. Tänavu läheb osa virtuaalse maratoni ja suvejooksu starditasust Kaitseliidu Pärnumaa maleva noorkotkaste ja kodutütarde isamaalise kasvatuse programmi kulude kaasfinantseerimiseks.

Kaitseliit panustab noorte kaasamise läbi nende harimisse, et neist kasvaks kaitsetahtelised ja demokraatlikke väärtusi hindavad Eesti riigi kodanikud. Programm näeb muu hulgas ette noorte füüsilise aktiivsuse suurendamist läbi matkamängude ja orienteerumisürituste korraldamise.

Registreerimine ja tulemise sisestamimine

Registreerimine kestab 26. juunini kella 18ni. Peale distantsi läbimist tuleb minna stardiprotokollis osaleja nime juurde ja osalemine üles laadida. Osaluskorra kirja saamiseks ei pea olema pulsikella või liikumisrakendust, piisab sellest, kui osaleja teab alustamise ja liikumisele kulunud aega. Teise võimalusena pakutakse osalemist liikumisrakendust kasutades üles laadida automaatselt. Tulemuse sisestamise tulemusega saab tutvuda siin.

Osalejatel on võimalus rinnale panna ka rinnanumber, mille saab kodulelt alla laadida ning välja printida. Osalejate vahel loositakse välja mitmeid auhindu. Medal saadetakse peale üritust osaleja soovitud kohta: liikumise sisestamisel antud postiaadressile või Pärnu Keskuse Taluturule.

 

Virtuaaljooks