Tiigriaasta jooksu kolmandal, Pärnu Vallikäärus toimunud etapil võidutsesid Karl Mäe ja Anu Piiroja. Kõledat ja vihmast ilma trotsis täpselt 100 eri vanuses jooksuhuvilist. aastajooksud

Puhanguti ligemale 20 meetrit sekundis puhunud tuul ja vihm tõid kaasa korraliku – pigem sügist meenutava – rajuilma, mis kahandas veidi osalejate huvigi: kui kaks nädalat tagasi silkas sealsamas 128 huvilist, käis nüüd rajal mitukümmend vähem. Siiski olid kohal kõik jooksusarja fännid, teiste seas Raul Enn, kes osalenud sarjas selle algusajast.

Meestest võitis alles paar nädalat tagasi Helsingis Pärnumaa poolmaratoni rekordit uuendanud Karl Mäe (SK Altius), aeg 4.20,2. Talle järgnesid eelmistel etappidel valitsenud Martin Tarkpea (Treeningtiim/politsei- ja piirivalveamet) ja Kenneth Koort (Pärnu Kalevi tenniseklubi), ajad vastavalt 4.35,6 ja 4.41,7.

Naiste seas ei leidunud vastast vigastuspausilt naasnud omanimelise jooksugrupi eestvedajale Anu Piirojale, kes sai kirja 5.23,2. Teisena lõpetas kaks eelmist etappi võitnud Egle-Eliise Kurg (5.38,3), kolmandana liidri tiimikaaslane Mirtti Verbitskas (5.49).

Tulemustega saab tutvuda siin. Meeleolukat galeriid näed siin.

Enne põhijooksu käisid rajal kuni 11aastased lapsed, kellest nooremad läbisid paarsada, vanemad üle 500 meetri. Kokku osales 34 last.

Järgmine, 3000-meetrine etapp toimub 14. juunil Pärnu rannas stardi- ja finišialaga Aloha surfiklubi juures.

aFotod: Elise Saarna

Peakohtunik Priit Neeme kommentaar

aastajooksud

Foto: Elise Saarna

“Kas küünal jäi kirikus süütamata?” Nii küsis üks lapsevanem teisipäeval Vallikäärus enne jooksude algust. Tal oli õigus, sel hooalal on toimunud kolm jooksu ja just jooksupäeval on ilm olnud kole tuuline, nüüd ka vihmane. Jäid püstitamata stardikaar ja telk. Ei sündinud ka uut osalejate rekordit, nagu vargsi lootsime, aga fanatid olid kohal. Ootasime üllatusjooksjaid (meie tippe) ja üks tuligi. Lausa aplausiga tervitati
hiljuti uue Pärnu rekordi poolmaratonis püstitanud Karl Mäed.

Vaatamata halvale ilmale, sündisid uued rajarekordid. Karl Mäe ( Sk Altius) läbis 1500 m ajaga 4.20,2, mis on 11,5 sekundit kiirem Martin Tarkpea endisest tipptulemusest. Esmakordselt said viis meest aja alla 5 minuti, järgnesid Martin Tarkpes 4.35,2, Kenneth Koort 4.41,7, Jaanus Mäe 4.4.51,3, ja Kevin Poljans 4.59,0. Ka naistest püstitas Anu Piiroja (Anu Jooksutrennid) uue tippmargi 5.23,2, mis on 9,7 sek parem Egle-Eliise Kure eelmisest tulemusest, järgnesid Egle-Eliise Kurg 5.38,3 ja Mirtti Verbitskas 5.49,0.

Nüüd on Vallikääruga kõik, jooksusari jätkub rannaliival, surfiklubi ALOHA juures 14. juunil. Teisipäeval, 7. juunil toimub samas (ALOHA juures) Terviseklubi korraldusel Pärnu meremiilijooks – 1852 m.  Registreerimine stardipaigas alates kell 18.