Suviste spordiplaanide tegemise aeg on käes! 22. juunil toimuv Pärnumaa Võidupüha maraton kutsub suve algust sportliku väljakutsega tähistama! Lisaks pikkadele distantsidele on valikus 10kilomeetrine Pärnu Suvejooks.

10 aasta juubelit tähistav maraton pakub traditsiooniliselt võimalust läbida rada kordumatul trajektooril, viies jooksusõbrad mööda olulistest ajaloomälestistest ning tutvustades Pärnumaa kaunist loodust.Medal

Maratonipäev saab alguse kell 15.00, mil Torist antakse lähe klassikalisele maratonile. Need, kel 42 kilomeetrit üle jõu käib, saavad oma katsumuse poolmaratoni läbimisega, mille stardipauk kõlab kell 16.45 Paikuse vabaõhulava kõrval. Jooksu finišiala on püstitatud Pärnu kesklinna Iseseisvuse väljakule.

Kõiki maratonil ja poolmaratonil osalejaid ootab finišis eridisainiga medal, mis sel korral on pühendatud maratoni stardipaigas Eesti sõjameeste mälestuskiriku kõrval asuvale Püha Jüri ratsamonumendile („Püha Jüri võitlus lohega“). Tegemist on skulptor Mati Karmini loodud taiesega, mis avati 2003. aastal, et tähistada Eesti võitu Vabadussõjas ning meenutada riigi taasiseseisvumist. Lisaks kuulub maratoni ja poolmaratoni stardipaketti jooksu sümboolikaga Crafti spordisärk. 

Pärnu Suvejooksuga rõõmustatakse neid jooksu- ja käimissõpru, kel pikem pingutus ei ole veel jõukohane või, vastupidi, soovitakse end vahelduseks lühemal distantsil proovile panna. Start antakse kell 15.45 Paikuselt ning finišeeritakse Pärnus Iseseisvuse väljakul. Kõiki lõpetajaid ootab finišis temaatiline medal. Iseseisvuse väljakul saavad end proovile panna ka väikesed jooksusõbrad, sest seal on kell 11.30 kavas lastejooksud.

Virtuaaljooksudel osalejad toetavad kohalikku kogukonda

14.-28. juunini saavad soovijad nii Võidupüha maratoni kui ka Suvejooksu virtuaalsena läbida. Kaasa saab teha 42, 21 ja 10 km distantsil. Esimest korda saab kuninglik maraton jõukohaseks kõigile, kuna 42 kilomeetrit tohib läbida erinevaid distantse liites (erinevate päevade distantsist tuleb kokku saada maraton).

Kõik osalejad saavad vastavalt Võidupüha maratoni ja/või Pärnu Suvejooksu medali.

„Virtuaalsed üritused on osutunud sedavõrd menukaks, et osalejate palvel on need tänavugi kavas. Veel enam, sest sel aastal on valik veelgi mitmekesisem. Joosta või käia saab seal, kus hing enam ihkab,“ rääkis ürituste peakorraldaja Vahur Mäe, kelle hinnangul on kirsiks tordil võimas medal. „Eelmisel aastal vormisime medaliks Endla teatri rõdumonumendi, tänavu saavad medalikollektsionäärid miniatuurse ratsamonumendi. Olen veendunud, et selgi põhjusel seatakse sammud Pärnu või läbitakse virtuaaljooks.“

Tasulistel distantsidel osalejad panustavad killukese stardimaksust heategevusse. Kuna 2012. aastast korraldatava maratoni stardilähe antakse Torist, on tänavuse jooksu partneriks stardipaiga lähistel asuv väike maakool − Tori põhikool. Käesoleval õppeaastal omandab seal teadmisi 217 piirkonna noort. Esimesed teated koolihariduse andmisest Toris on pärit juba 1728. aastast, mil seal kandis tegutses kuue õpilasega köstrikool. Annetus läheb koolipere liikumistingimuste edendamiseks. Summa selgub peale jooksu juulis.

***

REGISTREERIMINE

Kõikidele distantsidele saab aprilli lõpuni soodsamalt registreerida koduleheküljel.
Lastejooksudele avatakse registreerimine 1. juunil.
Tutvu osalustasude ja juhenditega.