1. veebruaril käivitus registreerimine Selver Eesti Linnajooksud sarjale 2021. hooajaks. Sarjaga soovitakse jooksuharrastajaile pakkuda lisamotivatsiooni kogu jooksuhooajaks ja anda erinevates linnades toimuvatele jooksudele laiemat kõlapinda.

Selver Eesti Linnajooksude sarja kuulub üheksa jooksu:
Suurjooks ümber Viljandi järve – Viljandi – 1. mai
Kuressaare Linnajooks – Kuressaare – 8. mai
Rapla Selveri Suurjooks – Rapla – 30. mai
Narva Energiajooks – Narva – 12. juuni
Eesti Ööjooks – Rakvere – 28. august
Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks – Pärnu – 4.-5. september
Tallinna Maraton – Tallinn – 11.-12. september
Viking Window Paide-Türi Rahvajooks – Paide-Türi – 26. september
Tartu Linnamaraton – Tartu – 2. oktoober

Selver Eesti Linnajooksud sarjas osalemine on jõukohane igale jooksuharrastajale. Distantse saab valida ja kombineerida selliselt, et kogu sarja peale 100 km kokku tuleks. Näiteks „100+“ raja läbimiseks ei pea osalema kõigil osavõistlustel, samuti ei pea ilmtingimata läbima maratoni. 

Motiveerimaks jooksusõpru osalema kõikidel etappidel, autasustatakse kõigil üheksal osavõistlusel ajavõtuga distantsil osaluskorra kirja saanud jooksjaid, nagu ka 100+ arvestusse läinud võistlejaid, väärika medaliga ning auhindadega toetajatelt. Tutvu juhendiga siin.

Selver Linnajooksud sarja ühtne registreerimine on avatud kuni 31.märtsini. Osavõtutasu sõltub valitud distantsidest. Soodsaimalt saab end kirja panna  14. veebruarini.

Miks tulla suve lõpus Pärnu? Kahe Silla jooks on saanud üle-eestilises sarjas paljude lemmikuks ja kindlaks valikuks. Põhjust suvepealinna tulla on küllaga.

“Pärnus on kiire ja looduskaunis rada, kus liikuja on peaaegu kogu distantsi vältel vee ääres. Nagu varem, lisavad selgi aastal jooksule sära kergejõustikuliiduga kahasse korraldatavad maanteejooksu Eesti meistrivõistlused,” rääkis jooksu peakorraldaja Vahur Mäe, kelle sõnutsi meelitab osalejad suvituslinna suurepärane võimalus sporditurismi harrastada.

Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu start. Foto: Eiliki Pukk