Hingedekuu esimesel päeval kulmineerus kaks nädalat kestnud virtuaalne Pärnu Rannajooks, mis pakkus 5- ja 10kilomeetrisel distantsil liikumislusti eri vanuses spordisõpradele. Paljud pärnakad kasutasid võimalust läbida ranna kandis looklevat originaalrada.

Virtuaaljooks võimaldas liikuda 15. oktoobrist 1. novembrini seal, kus hing enim ihkas. Seejärel tuli veebis edastada liikumise kohta tõestus – näiteks liikumisrakenduse logi või pulsikella pilt –, misjärel osaleja loeti finišeerinuks. Kuigi rannajooksu tulemusi on võimalik sel moel esitada 6. novembri hilisõhtuni, on juba praegu selge, et spordirõõme nautis enam kui poolt tuhat jooksjat-käijat: pikal distantsil rohkem kui 400, lühikesel veidi alla 200 ja lastejooksul alla 100. Kõiki üritusest osa saanuid premeeriti jooksule pühendatud medaliga.

Kõik klubi poolt korraldatavad virtuaaljooksud on panustanud kohalikku kogukonda rahaliselt, niisamuti rannajooks: igalt starditasult läheb osa paar kuud tagasi Tallinnas toimunud Ironmanilt Hawaii Ironmani võistlusele pääsme hankinud Timmo Jeretile sõidu- ja ettevalmistuskulu katmiseks. Täpne summa selgub peale seda, kui osalejate kokkuvõte on tehtud.

Rannajooksu tulemused leiab siin. Oma nimerea järel asuvale ikoonile klõpsates on võimalik välja printida ka nimeline diplom. Kõikidel osalejatel on võimalus saadud kogemusest anda korraldusele tagasisidet, täites tagasiside küsitluse hiljemalt 6. novembriks.

„Arvestades, et samal ajal toimusid väiksemad kogukondlikud üritused, jääme huviga rannajooksu vastu väga rahule. Nüüd võtame koroonahooaja kokku ja alustame ettevalmistust järgmiseks hooajaks,“ rääkis ürituse peakorraldaja Vahur Mäe, kelle sõnutsi koguneb korraldusmeeskond edasist planeerima juba eeloleval nädalavahetusel. „Meil on kõvasti peamurdmist. Anname endast parima, et järgmisel aastal toimuksid nii füüsilised kui virtuaalsed üritused,“ täpsustas Mäe.

2021. aasta spordiüritused on planeeritud järgmistele kuupäevadele:
Luitejooks 18.04.2021
Pärnumaa Võidupüha maraton ja Pärnu Suvejooks 22.06.2021
Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks 4.-5.09.2021
Pärnu Rannajooks 24.10.2021
Kõikide ürituste programmi kuuluvad virtuaaljooksud. Registreerimine on kavas avada 1. jaanuaril 2021.

Rannajooksule panid õla alla: Pärnu linnPärnumaa Omavalitsuste LiitKultuurkapitalPärnu PostimeesPärnu Tre RaadioVichyCraftPärnu KeskusEstonia Spa HotelsPereautoPeseautoMyFitnessPõltsamaaHansaprintArimexWendreFrida MütsidSiidivennadForwardspace, MyGamesLottemaaPärnu Kardikeskus.