Foto Viktor Tund

Pärnu Kahe Silla Klubi tänavuse hooaja lõpetab 27. oktoobril Pärnu Rannajooks.

Distantsivalikus on 10 km ja 5 km, mis mõlemad suunatud nii jooksjatele kui käijatele-kepikõndijatele. Lühike distants (rahvarada) on ajavõtuta ning seda võib läbida sobival moel – joostes või käies. Rada kulgeb klassikalises Pärnu rannapiirkonnas, muuhulgas viiakse osalejad rannapromenaadilegi – merevaatega spordisündmusi ei ole Eestis just palju. 

Esmakordselt saavad kõik Rannajooksu, -retke ja rahvaraja lõpetajad finišeerides kaela unikaalse medali. Lisaks pälvivad medali kolmikürituse läbijad. Sarja medal antakse Luitejooksu ja -retke (8,3km), Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu ja retke (10km) ning Pärnu Rannajooksu ja -retke (10km) läbinutele kolmikürituse finišiprotokolli alusel finišeerimise järgselt. Vaata kolmikürituse vahetulemusi.

Sündmuse keskmeks on Pärnu Rannastaadion, kus paiknevad nii stardi- kui finišiala. Staadionil toimuvad pere pisematele mõelnud tasuta lastejooksud, kuhu oodatakse kuni 11aastaseid jooksuhuvilisi.

Stardid:
Kell 11.00 Lastejooksud

Kell 13.00 Jooks, käimine/kepikõnd 10 km
Kell 13.20 Rahvarada 5 km
Tutvu täpse programmiga siin.

Mõnus spaa- ja spordipuhkus Pärnus

Foto Viktor Tund

3. oktoobri seisuga oli end kirja pannud üle 900 osaleja, kellest 650 kavatsevad jooksma minna. Kuna aktiivne registreerimisperiood alles käivitub, võib erinevaid liikumisviise nautides rajale tulla ligi 1200 huvilist, kellele lisanduvad sajad lapsed. Tänavune kolmikürituski on sedavõrd populaarne, et korraldus pidi medalitele lisatellimuse tegema.

„Registreerimine on läinud oodatust paremini. Arvame korraldustiimis, et üheks põhjuseks on esimest korda jooksu toimumise ajaloos antav medal. Lisaks ei kattu sündmus enam Saaremaa kolme päeva jooksuga, mis kahevahel olijaile motiveerivalt mõjub,“ tõdes peakorraldaja Vahur Mäe. Korraldustiimi juhi hinnangul saab nüüd täie veendumusega väita, et sügisene jooksuhooaeg lõpeb tänavu Pärnus. „Suvepealinna tasub kindlasti tulla spaa- ja spordipuhkust veetma – teha üks mõnus kogupere liikumispäev ning siis nautida kaunist linna ja selle hüvesid. Kes kaugemalt tulla plaanivad, saavad õiguse kasutada majutuspartnerite Estonia ja Rannastaadioni pakkumisi. Kõik on Pärnus käe-jala juures.“

Registreerimine

Eelregistreerimine kõikidele distantsidele kestab 23. oktoobrini kodulehel ja Pärnu Keskuse infopunktis. Sündmuse päeval on võimalik end registreerida kohapeal stardipäeva hinnaga. Et pühapäeval starditoimingute eel aega kokku hoida, saavad huvilised oma stardimaterjalid välja võtta juba laupäeval Pärnu Keskusese võistluskeskusest ajavahemikus kell 10.00-16.00.