Suurele Kahe Silla jooksule eelnev päev, 2. september, on laste ja noorte päralt, pakkudes võimalust veeta koos perega sportlik-meelelahustlik laupäev. Kavas on Draakoni lastejooksud, noortejooks, ratastoolisõit ning mitmekesise valikuga sporditurg.

Päeva keskmes on tasuta Draakoni lastejooksud, mis toovad oma võimeid proovile panema arvukalt kuni 11aastaseid spordisõpru. Esimesed stardid antakse juba kell 12, kuid kindlasti tasub varemgi kohal olla, kuna pool tundKahe Silla sporditurgi enne avastarti tutvustab Kalevi Draakon lastejooksude rada. 10-21 aastased noored on oodatud aga Kahe Silla Noortejooksu starti, kus avastamisrõõmu pakub põnev rannapiirkonda läbiv 3 km distants. Sama maa läbivad ka ratastoolis liikujad. Eelregistreerimine laste- ja noortejooksudele ning ratastoolisõidule kestab 29. augustini.

Kogu päeva jooksul toimub Vaasa pargis juba traditsiooniks saanud sporditurg, kus muuhulgas saab põnevat infot erinevate sportimisvõimaluste ja -teenuste kohta, soetada kvaliteetset spordikaupa ning vaadata spordiklubide põnevaid näidistreeninguid. Seetõttu tasub kindlasti varuda piisavalt aega, et jõuaks kõigega tutvuda. Nii näiteks on kohal Pernova Hariduskeskus, oodates oma kohvikut külastama ning mitmete huvitegevuste ja põneva mototehnikaga tutvuma. Sõudeergomeetreid tutvustab oma telgis Pärnu Sõudeklubi. Lisaks saab oma võimeid proovile panna ka Pärnu Kesklinna Tennisekooli, DiscSport Pärnu ja Postimehe alal ning mujalgi.

Nii nagu mullu, on huvilistel võimaliKahe Silla sporditurgk soetada soodsalt kvaliteetset treening- ja võistlusvarustust. Mitmekesise tootevalikuga on kauplemas Craft, TomTom, Rademar, A2K Sport, BungyPump ja Frida spordi- ja vabaaja mütsid.

Samuti on võimalik kontrollida oma tervise seisukorda. Kohal on tervisteste teostav Mai Apteek ning kehaanalüüse võimaldav MyFitness spordiklubi. Meeste elustiilinädala raames Pärnut väisav SA Leinatamme Fond tutvustab teemanädala eesmärke ning fondi tegemisi.

Päeva lõpetab kell 16.30 Kahe Silla jooksu ühistreening Roman Fostiga. Jooksuhuvilisetel on suurepärane võimalus enne järgmise päeva starti oma jooksuvormile viimast lihvi anda.  Kogunetakse Vaasa parki ning sealt edasi suundutakse Jaansoni rajale.

Tänase seisuga on osalemist kinnitanud:
Pärnu Sõudeklubi, Spa&Sport Spordiklubi, JJ-Street Tantsukool, Pernova Hariduskeskus, Pärnu Karateklubi Corpore, Pärnu Kesklinna Tennisekool, Karateklubi Zen, spordiklubi MyFitness, Castor Squashiklubi, Pärnu Jalgpalliklubi Vaprus, MMAces, Frida spordi- ja vabaaja mütsid, Spordiürituste Korraldamise Klubi, Selver Eesti Linnajooksud, Mai Apteek, SA Leinatamme Fond, Workout Shop, Ampstükk, DiscSport,Pärnu, Craft, Tom Tom, Rademar, Kabli Pagar, Postimees, A2K Sport, Oriflame, Korvpalliklubi Pärnu, OÜ Mikats.