Talvise liikumishooaja kulminatsioonina algab 1. veebruaril kuu lõpuni vältav väljakutse, kutsudes eri vanuses ja vormis inimesi tervisekilomeetreid koguma.

Virtuaalne talvine välja kutse läheb vastu kolmandale hooajale, andes osalejatele sõltumata sportlikust vormist ja vanusest võimaluse liikuda endale meelepärasel ajal ja kohas. Kui tavapäraselt korraldatakse ühekordseid virtuaalüritusi – näiteks Kahe Silla jooksu 10 kilomeetrit –, on selle väljakutse eesmärk meelitada korduvalt liikuma ja oma edenemist ka teistega virtuaal.2silda.ee keskkonnas võrdlema.

medal

Kõik osalejad saavad unikaalse medali. Foto: Laura Toomesoo

Väljakutse raames võib suusatada, uisutada, joosta, kõndida ja rattasõitu nautida. Võimalikult vaheldusrikka emotsiooni nimel tasub eri liikumisviide kombineerida. Siiski, kes soovib ühe korra liikuda, saab samuti üritusest osa võtta ja piisab vähemalt kolme kilomeetri läbimisest.

Iga liikumiskord tuleb hiljem kirja panna, võimalusi on selleks kaks: pulsikella või aktiivsusmonitori rakendust kasutades (liikumiste sisestamise keskkond toetab enamlevinud tootjate seadmeid) või käsitsi, millega märgitakse läbitud distants ja liikumisele kulutatud aeg. Grupis liikujatele ei pea igaühel spordikella olema, piisab, kui kasutatakse üht seadet ning sisestatakse selle näit. Tulemuse sisestamise juhendiga saab tutvuda siin.

Rajale minnes soovitame kinnitada rinnale ka rinnanumbri, et teised liikujad teaksid kaasa elada. Universaalse rinnanumbri saab alla laadida siit. Peale liikumise sisestamist saab osaleja tulemiste protokollist oma profiililt alla laadida nimelise läbitud aja ja kilometraažiga diplomi. Lisaks loositakse kõikide osalejate vahel loositakse välja toetajate auhindu.

Kõik lõpetajad, kaasa arvatud korra vähemalt minimaalse distantsi – 3 km – läbinud saavad mälestuseks ürituste sümboolikaga unikaalse medali, mida saab lunastada Pärnu Keskuse Taluturult või tellida postiga koju.

Mullu sai väljakutsest osa ligemale 150 huvilist, kes kamba peale läbisid pea 12 000 kilomeetrit. Kõige rohkem liikunud spordisõber kogus enam kui 700 kilomeetrit, kulutades selle peale 46 tundi.

INFO JA REGISTREERIMINE
Talvise välja kutse juhendiga saab tutvuda siin.
Registreerimine on avatud 28. veebruaril kuni kell 18.00ni.