Talve selgroog on murtud ning Pärnu Kahe Silla klubi korraldusmeeskond teeb ettevalmistusi peagi algavaks jooksu- ja käimishooajaks: taas on kavas Pärnumaa kolmest tuntud rahvajooksust koosnev kolmiküritus, mis mõeldud eri ea- ja sihtgruppidele. kolmiküritus

Nagu ikka, kuulub aastaid toimunud kolmikürituse sarja kolm eriilmelist üritust. Tippaegadel – neli-viis hooaega tagasi – osales kolmiküritusel enam kui pooltuhat inimest üle Eesti ja ehkki koroona-aastate mõjul mullu osalejate arv langes, on huvi järk-järgult suurenemas.

Luitejooks 16. aprillil RannametsasKolmiküritus_Luitejooks
Distantsid: 8,3 km jooks ning ajavõtuga/ajavõtuta käimine; 5,4 km koertekross; 8,3 km koerte retk; lastejooksud.
Toimumiskoht: Rannametsa küla, Häädemeeste vald.

Hooaeg läheb paljude jaoks lahti siis, kui Eesti liikumisürituste kevadekuulutaja Luitejooksu start lähetab huvilised maalilisele Rannametsa maastikule. Luitemaa looduskaitseala süda on tuntud Eesti kõrgeimate liivaluidete Torni- ja Tõotusemägi poolest, mistõttu ümbritseb sündmust eriline aura: see on saanud kuulsaks oma salakavala rahuliku alguse ning üles-alla kulgeva lõpuveerandi tõttu.

Luitejooks on Eestis ainus klassikaline rahvajooks, mille programmis on koeraga koos sportimise võimalus. Lisaks on rajale oodatud pere pisemad, sest kavas on ka lastejooksud.
Loe lisaks siin.

Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks 2.-3. septembril PärnusKolmiküritus_Kahe Silla jooks
Distantsid:
 10 km jooks ning ajavõtuga/ajavõtuta käimine; 3 km ajavõtuga Pärnu Õhtujooks; lastejooksud

Toimumiskoht: Pärnu linn, Endla Teatri esine

Sõudmise kahekordse olümpiahõbeda ja eksmaailmameistri Jüri Jaansoni nimeline jooks sündis vanameistri ja tema mõttekaaslaste eestvedamisel enam kui 20 aastat tagasi vajadusest pöörata tähelepanu Pärnu jõe räämas kallastele. Juba aastaid saab Eesti veeäärseimal liikumisrajal vabalt kulgeda ning Kahe silla jooksust on saanud Eesti rahvajooksude kalendris nõutud sündmus: suvepealinnas panevad jala joonele nii tipptegijad kui rahulikku kulgemist eelistajad.

Tänavune jooks on kavas pühapäeval, 3. septembril. Üle mitme aasta kogunevad tippkergejõustiklased taas suvepealinna medaleid jagama, sest toimuvad Eesti meistrivõistlused maanteejooksus. Lisaks kuulub Kahe silla jooks viienda etapina Rimi Eesti linnajooksude sarja.
Laupäevane päev on kogu pere päralt ning toimuvad lastejooksud, ratastoolisõit ning õhtuhämaruses valgus- ja eriefektidega pikitud Pärnu Õhtujooks (3 km).
Loe lisaks siin.

Pärnu Rannajooks 29. oktoobril PärnusKolmiküritus_Rannajooks
Distantsid
: 10 km ja 5 km jooks ning ajavõtuga/ajavõtuta käimine; lastejooksud

Toimumiskoht: Pärnu linn, Rannastaadion

Kolmikürituse võtab finaaletapina kokku suvepealinna ranna veerel toimuv Rannajooks. 10-kilomeetrine põnev rada viib osalejad ürituse nime vääriliselt rannaparki ja -promenaadile, mööda tuntud arhitektuuripärlitest Ammenda Villast ja Rannahotellist. Stardi- ja finišikeskus paikneb pilkupüüdval Rannastaadionil, kus kõiki lõpetajaid premeeritakse unikaalse medaliga. Lisaks 10 km rajale on kavas 5 km distants ning lastejooksud.

Rannajooks on saanud paljude jaoks oodatud sündmuseks ka põhjusel, et siis on veel rohkem argumente suvepealinna perepuhkust veetma tulla – Pärnu arvukad spaad ja meelelahutusasutused on justkui loodud sügisel külastamiseks.
Loe lisaks siin.

REGISTREERIMINE JA BOONUSED

Kahe Silla Klubi kolmikürituse sarja arvestusse kuuluvad järgmised distantsid:
Luitejooks ja -retk (8,3 km)
Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks ja retk (10 km)
Pärnu Rannajooks ja -retk (10 km)

Sarjale on võimalik ühtselt registreerida 28. veebruarini koduleheküljel kuni kell 23.59. Sarja arvestuses osalevad aga kõik, kes on vastavad distantsid läbinud hoolimata sellest, kas registreeriti sarjale ühiselt või igale distantsile eraldi. Ühtne registreerimine tagab aga märksa soodsama starditasu. Tutvu  kolmikürituse juhendiga.

Iga jooksu ja käimisretke lõpetaja saab vastava jooksu disainiga medali. Kõiki, kes läbivad kolmikürituse sarja, ootab viimase etapi Rannajooksu finišis eriti uhke sarja medal.

Fotod: Kairi Lumberg

kolmiküritus