Luitejooks16. aprillil Rannametsa külas Häädemeeste vallas Pärnumaal toimuv Luitejooks avab kevadekuulutajana Kahe Silla klubi ja Pärnumaa liikumishooaja. Soodsam registreerimine kestab märtsi lõpuni.

Traditsioonilisse kolmikürituse sarja kuuluv kevadine liikumisüritus pakub kauneid loodusvaateid, sest rada kulgeb Luitemaa looduskaitseala männimetsas. Piirkond on tuntud Eesti kõrgeimate liivaluidete poolest, seejuures ületavad osalejad neist kõrguselt teise – Tõotusemäe. Luitejooksu rada on väga vaheldusrikas: esimesel kolmandikul lausikul kulgev trass pöörab seejärel metsa, kus pikkadel ja igavatel sirgetel kohta pole.

Liikumislembeste seas kevadekuulutajana tuntud üritus pakub tegevust kogu perele, olles seejuures ainus klassikaline liikumissündmus Eestis, mille programmi kuulub canicross – jooks ja käimine koeraga. Distantse on kaks: 8,3 ja 5,4 km, millest viimane on mõeldud üksnes koeraga läbimiseks. Tegevust jagub pisiperelegi, sest kavas on kuni 300 osalejaga tasuta lastejooksud.

Programm ja distantsid
Kell 10.00 Koertekross (5,4 km)
Kell 11.30 Lastejooksud (registreerimine avatakse 1.04)
Kell 13.00 Luitejooks ja -retk (8,3 km)
Kell 13.05 Koerte luiteretk (8,3 km)
Tutvu detailse ajakavaga siin.Luitejooks

Kõik  lõpetajad saavad preemiaks unikaalse medali, mis tänavu on osa märksa suuremast pildist: ehkki trofee on eraldiseisvaltki unikaalne ja terviklik, moodustab see Kahe Silla jooksu (3. septembril) ja Pärnu Rannajooksu (29. oktoobril) medalitega kauni ühendatud kollektsiooni. Osalejaid ootab finišis kuum supp ja Farmi maius.  Lapsedki saavad lõpetades temaatilise medali, paberdiplomi ja magusa suutäie. 

„Korraldustiim on juba tükk aega planeerimisega pingutanud ja praeguseks on suur osa eeltöödest tehtud,“ rääkis peakorraldaja Vahur Mäe, kelle sõnul on registreerimine märksa aktiivsem, kui mullu.

„Tundub, et paljud neistki, kes koroona-aastatel pealesunnitud pausi pidid tegema, on taas Luitejooksu rada leidmas, ja me väga loodame, et saame neljakohalise numbri eri vanuses osalejaid kokku,“ hindas Mäe, kelle arvates on Luitejooks teistest Eesti liikumisüritustest väga palju eristuv.

„Esiteks, selliseid luiteid ja looduskeskkonda pole mitte kusagil mujal, teiseks meie programmis on koertekross, mis sellest mitte osavõtjatelegi põnevust pakub, sest põnev on jälgida, kuidas loomaomanikud neljajalgsetega koos stardivad ja rajal pingutavad,“ arvas korraldaja.

Need huvilised, kes mingil põhjusel ei saa Rannametsa õigel päeval tulla, saavad osa võtta 8.-23. aprillini kestvast virtuaaljooksust, mille puhul osaleja valib ise aja ja koha. Kõik lõpetajad saavad peale liikumist postkasti medali, mis sarnaselt füüsilisele jooksule moodustab teiste sarja üritustega terviku.

REGISTREERIMINE Luitejooks

Eelregistreerimine kõikidele Luitejooksu distantsidele kestab koduleheküljel 12. aprillini.
Soodsaima hinnaga saab end kirja panna aga märtsi lõpuni!
Virtuaaljooksule saab kirja panna 23. aprillil kella 18ni.

Tutvu erinevate distantside juhenditega ja stardimaksudega.

Fotod: Kairi Lumberg

 

Luitejooks