Kahe Silla jooks Uusaastapäeval algas registreerimine sel hooajal Pärnu Kahe Silla klubi poolt korraldatavatele liikumisüritustele. Taas on kavas eriilmelised jooksupeod, mis koonduvad menukaks kolmikürituseks, liikuma utsitatakse virtuaalseltki. jooks

Ehkki koroonaaeg on jätnud siin- ja sealpool Pärnumaad liikumisüritustele osalejate arvule  jälje – kohati on rahvast poole vähem kui varem –, annab viimati oktoobris toimunud Pärnu Rannajooks lootust, et inimesed on liikumisaastal rajale naasmas.  1. jaanuarist saavad innukad hakata end soodsamalt kirja panema Luitejooksule, Jüri Jaansoni kahe silla jooksule ja Rannajooksule. Need kolm kokku annavad tulemuseks kolmikürituse, mida koroonaeelsel ajal külastas enam kui poolt tuhat huvilist. Sarjale registreerijad saavad täiendava soodustuse, ja kui kõik etapid läbi teevad, unikaalse medaligi. Kuna virtuaalüritusedki kogusid möödunud aastatel populaarsust, jätkatakse ka nendegi korraldamist.

Ehkki  Kahe Silla klubi korraldas Pärnumaa võidupüha maratoni enam kui kümme aastat, näitas koroonaaeg ära, et sel moel jooksu enam korraldada pole võimalik. Tööpäeval – olgugi, et lühendatud – toimunud rahvajooks jäi koroonaajal kiratsema ega pakkunud enam pooltki nii suurt huvi, kui enne seda. Seda, kas maraton tänavu toimub, sõltub kaubamärgi omaniku Pärnumaa spordiliidu otsusest.

Kuna 2023. aasta on kultuuriministeeriumi poolt kuulutatud riiklikult tähtsaks liikumisaastaks, toimuvad Kahe Silla klubi sündmusedki selle egiidi alt, toomaks liikumisradadele uusi huvilisi.
„Kahtlema soovime, et meie üritusi varem külastanud kliendid leiaksid tee tagasi, ent kõik korraldajad ja huvigrupid peavad mõtlema ja võitlema selle eest, et seni mitteaktiivsed inimesed liikuma saada,“ hindas peakorraldaja Vahur Mäe.

2023. aastal toimuvad:Luitejooks

Luitejooks kui kevadekuulutaja – 16. aprillil Rannametsas
Tegemist on hinnatud, looduskauni asukohaga liikumispeoga, mis meelitab rahvast üle Eesti.  Kolmikürituse sarja  avaetappi võib tinglikult pidada Eesti liikumishooaja alguseks, millest tippajal võttis osa enam kui 1400 inimest. Lisaks 8,3-kilomeetrisele jooksu- ja käimistiirule ja lastejooksudest osavõtjatele saavad rajale koerasõbradki: Luitejooksu näol on tegemist Eestis ainsa klassikalise liikumisüritusega, mille programmis on koertekross ehk canikross.

Jüri Jaansoni kahe silla jooks kutsub Eesti veeäärseimale rajale – 2.-3. septembril Pärnus
Olümpiasõudja algatatud jooks toob teadmistekuul jooksu- ja käimissõbrad Pärnu, kus siirdutakse Eesti ühele kaunimale liikumisrajale: nii lähedal veele ei toimu ükski suurem liikumispidu. Kahe silla jooksust on paari aastakümnega kujunenud kahepäevane liikumisfestival, kust leiavad tervistavaid tegevusi erinevas vanuses ja kehalises vormis spordisõbrad. Pühapäeval toimub 10 km distantsil põhidistants, mis ka sel aastal kuulub Rimi Eesti linnajooksude sarja. Koostöös Eesti kergejõustikuliiduga  on üle mitme aasta kavas ka riigi meistrivõistlused kümne kilomeetri maanteejooksus. Laupäeval silkavad Endla teatri ees sajad lapsed, erivajadustega liikujad saavad ennast proovile panna ratastoolisõidus.

Kahe Silla jooksPärnu õhtujooks pakub videvikutunnil põnevaid efekte – 2. septembril
Päev enne kahe silla jooksu võõrustab Pärnu kesklinnas ja rannapiirkonnas huvilisi meelelahutuslik õhtujooks, mis viib rahva kolme kilomeetrisele rajale. Lähe antakse hämaruse saabudes, mis muudab liikumiselamuse müstiliseks: stardi- ja finišikeskusest ei puudu valgus- ja värvimängki.

Pärnu rannajooks kutsub suvepealinna spordipuhkust veetma – 29. oktoobril
Sügishooaeg lõpeb suure liikumispeoga Rannastaadionil. Rada kulgeb nimele vääriliselt suvepealinna märgilises rannapiirkonnas – merevaatega liikumisüritusi pole Eestis just ülearu. Valikus on 5 ja 10 kilomeetrit ning lastejooksud.  See jooks on saanud paljude linnakülaliste jaoks oodatud sündmuseks, sest siis on veelgi enam argumente Pärnusse perepuhkust veetma tulla.

Kolmiküritusel osalejad saavad sügisel kaaluka autasu
Luitejooks (8,3 km), Kahe silla jooks (10 km) ja Rannajooks (10 km) moodustavad sarja, mida saab läbida joostes või käies. Neid innukaid, kes kolm etappi kaasa teevad, premeeritakse rannajooksu finišis eriti uhke sarja medaliga. Ühtne, soodushinnaga registreerimine kestab veebruari lõpuni, ent sarjas osalemiseks tohib igale etapile registreerida eraldiseisvaltki.Rannajooks

Virtuaalürituste programm
Iga klassikalise, kontaktse ürituse programmi kuulub selle virtuaalne sõsargi: osaleja liigub etteantud ajavahemikus seal, kus endale enim meeldib. Virtuaalürituse lõpetajat ootab erikujundusega medal, mis saadetakse soovi korral osaleja postkasti.

Virtuaalürituste ajakava:
Virtuaalne TALVINE VÄLJA KUTSE – 1.-28.02
Luitejooks – 8.-23.04
Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks ja Pärnu Õhtujooks, eraldi üritused – 19.08-10.09
Pärnu Rannajooks – 14.-31.10

RERGISTREERIMINE

Füüsilistele liikumisüritustele saab end kirja panna eri voorudes põhimõttel, mida varem registreerida, seda soodsamalt saab.  Kolmikürituse sarjale saab ühtselt kirja panna veebruari lõpuni.
Registreerida saab kodulehel siin.