Pühapäeval, 1. detsembril startis registreerimine 2020. aasta Pärnu Kahe Silla Klubi spordisündmustele. Spordiklubi juubeliaasta toob kaasa märkimisväärsed ja oodatud uuendused.

Uus aasta toob klassikaliste spordisündmuste kõrvale uustulnuka: lisaks Luitejooksule (19. aprill, Pärnu), Pärnumaa Võidupüha maratonile (22. juuni, Tori, Paikuse, Pärnu), Kahe Silla jooksule (5.-6. september, Pärnu) ning Pärnu rannajooksule (25. oktoober, Pärnu) on esmakordselt kavas Pärnu suvejooks (22. juuni). Rannajooksu programmi lisandub vaba läbimisviisiga (jooks või käimine) ajavõtuga viiekilomeetrine distants. Taas peetakse arvestust ligi 600 osalejaga kolmiküritusel, kuhu kuuluvad Luitejooks, Kahe silla jooks ja Rannajooks.

Foto Viktor Tund

Luitejooks pakub varakevadist liikumisnaudingut

Luitejooks on Eesti liikumiskevade esimene suur jooksusündmus, avades sümboolselt uue hooaja. Luitemaal asuv Rannametsa võlub eheda looduskeskkonnaga ning ootab starti ligi 1500 osalejat. Lisaks jooksu- ja käimisdistantsidele on kavas lastejooksud. Luitejooks on klassikalistest rahvajooksudest Eestis ainus, mille programmi kuuluvad jooks ja kõnd koeraga – koertekross toob starti enam kui sada lemmikloomaga liikujat. Kõik osavõtjad (v.a lapsed) saavad luitejooksu sümboolikaga medali.

Esmakordselt maratonipäeva programmis Pärnu suvejooks

Võidupüha maratoniga samal päeval Paikuselt startiv ja Pärnu kesklinnas kulmineeruv suvejooks on mõeldud neile, kel poolmaraton või maraton kontimööda pole.

„Mõtlesime neile, kes muidu peaksid liikumisrajalt kõrvale jääma – kahtlemata on tegemist suurepärase uudisega kõikidele kümne kilomeetri fännidele, sest täpselt sama pikk on uue jooksu rada. Pärnu suvi on Eesti tuntuimate kaubamärkide hulgas ning väga temaatilise spordisündmuse lisandumine toob suvepealinna puhkusehooaja avanguks kindlasti arvukalt huvilisi,“ rääkis spordiklubi ürituste peakorraldaja Vahur Mäe. Lisaks jooksjatele on põnevat rada vallutama oodatud käijad ja kepikõndijadki. „Käijad saavad valida, kas läbivad ajavõtuga või ajavõtuta raja. Kõik jooksjad ja käijad saavad finišis kaela eridisainiga medali. Suvejooks annab suurepärase võimaluse sportlikult eesootavatele jaanipidustustele vastu minna ning Pärnus meeldivalt puhukust alustada,“ soovitas Mäe.

Foto Laura Toomesoo

Pärnumaa Võidupüha maraton ning e-maraton on eriliseks väljakutseks

Võidupüha eel joostav Võidupüha maraton oma sümboolse taustalooga väärtustab Eesti eest erinevates sõdades võidelnud kangelaste mälestust. Lisaks klassikalisele Torist startivale  maratonile on 22. juunil kavas Paikuselt lähte saav poolmaraton ning Pärnus Iseseisvuse väljakul toimuvad lastejooksud. Kõik pikkade distantside lõpetajad saavad erilise medali ning stardipaketis Crafti kaubamärgi maratoni sümboolikaga t-särgi. Võidupüha maratoni rajad on Eestis ühed kaunimad. Tänu luiteliivastele metsalõikudele on rada küll raske, ent kõik kompenseerib kaunis looduskeskkond ning suvepealinnale omased märgilased vaatamisväärsused.

Taas on kavas 18.-24. juunini virtuaaljooksuna toimuv e-maraton, mida saab endale sobival ajal ja kohas läbida 21 ja 42 km distantsil. E-maraton on hea võimalus neile, kel muidu Võidupüha maraton läbimata jääks. Samas pakub e-maraton võimaluse maratonide kogujatele, kes lisaks Pärnus jooksmisele saavad oma kontole sel juhul veel ühe maratoni. Kõikidele osalejatele saadetakse postkasti e-maratoni medal. 

Foto Viktor Tund

Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks peab juubelit

2020. aastal täitub spordiklubi suurimal, Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksul 20 aasta juubel. 2001. aastal esmakordselt toimunud rahvajooksust on kahe kümnendiga kujunenud kahepäevane liikumisfestival, kust leiavad tervistavaid tegevusi erinevas vanuses ja vormis spordisõbrad. Juubelijooksu avapäev, 5. september on noorte päralt: kavas on lastejooksud ning õhtuhämaruses valgus- ja eriefektidega pikitud noortejooks. Esimest korda saavad kõik noortejooksul osalejad unikaalse medali. Avapäeva märksõnaks on perekesksus: lisaks jooksudele saab Vaasa pargis ja selle lähiümbruses osa võtta eriilmelistest jooksu partnerite tegevustest. Õhtu krooniks toimub osalejatele ja linnarahvale tasuta kontsert.

Pühapäev, 6. september toob Eesti linnajooksude klassiku – olümpiamedalisti Jüri Jaansoni nime kandva kahe silla jooksu. Tippude jaoks muudavad jooksu ihaldusväärseks samaaegselt toimuvad Eesti meistrivõistlused kümne kilomeetri maantejooksus – sel põhjusel võib ennustada, et Pärnu jooksust kujuneb taas Eesti tugevaima konkurentsiga võistlus. Juubeli puhul saavad kõik soovijad soetada endale jooksu sümboolikaga spordisärgi.

 

Foto Viktor Tund

Rannajooks ootab Pärnusse spaa- ja spordipuhkust veetma

Kui luitejooks on enda kanda võtnud kevad-suvise liikumishooaja avaja tiitli, siis suvepealinna kuulsa ranna veerel läbitav Pärnu rannajooks paneb hooajale punkti. 2019. aastaks kasvas väike kogukondlik üritus märkimisväärse osalejate arvuga üle-eestilise mõjuga spordipeoks. 2020. aastal lisandub tavapärasele 10 km ajavõtuga ning ajavõtuta jooksule ja käimisele ning 5 km ajavõtuta rahvarajale ajavõtuga sama pikk jooks ja käimine: see on eriti hea uudis neile, kel pikem distants pole jõukohane, aga sooviksid oma esimesel spordisündmusel osaleda.

Kõik osavõtjad (v.a lapsed) pälvivad temaatilise jooksu medali. Kolmikürituse läbijad ei piirdu ühe trofeega, vaid saavad rannajooksul kätte väljateenitud sarja hooajamedaligi. Rannajooks on saanud paljude jaoks oodatud sündmuseks põhjuselgi, et siis on veel rohkem argumente Pärnusse perepuhkust veetma tulla – suvepealinna arvukad spaad ja meelelahutusasutused on justkui loodud sügisel külastamiseks.

 

 

Registreeri juba nüüd

Kõikidele spordisündmustele saab registreerida siin.  Jõulude eel on paslik üllatada pereliikmeid, sõpru ja tuttavaid sportliku kinkekaardiga, mille kohta leiab infot siit.