RannajooksPärnu Kahe Silla klubi kolmikürituse finaaletapile on end kirja pannud muljetavaldav arv liikumissõpru, teiste seas võtavad stradijoonel koha sisse mullune võidumees Olavi Allase ja Eesti parim pikamaajooksja Tiidrek Nurme.

Esmaspäeva seisuga oli end kirja pannud ligemale 900 liikumishuvilist. Start 10 kilomeetrit pikale distantsile antakse Rannastaadionilt kell 13, 5 km rajale kell 13.20. Kõiki finišeerijaid ootab erikujundusega medal ja need, kelle kontole koguneb kolmest kolm – lisaks Rannajooksule on juba läbitud Luitejooks ja kahe silla jooks – osalust, saavad boonusena kolmikürituse medaligi. Sarja vahetulemustega saab tutvuda siin.

Lastejooksudele on oodatud kuni 11aastased jooksusõbrad. Kõiki lastejooksu lõpetajaid ootab uhke diplom, värskendav jook ja maius Farmilt. Lastejooksude osalejate arv on piiratud: starti lubatakse kuni 400 huvilist.

 „Mullusega võrreldes on näha hoogsamat registreerimist ja Pärnusse tuleb külalisi nii väljastpoolt maakonda kui välismaaltki,“ rääkis ürituse peakorraldaja Vahur Mäe, kelle sõnul on lätlaste huvi kasvamas.

„Ju on mõjunud meie suhted Läti suurima jooksusarja Stirnu Buksi korraldajatega, peale selle teeme ise aktiivset turundustööd,“ rääkis Mäe, kelle sõnutsi näeb Pärnus poolsadat lõunanaabrit.

Korraldusmeeskonna juhi hinnangul on Pärnus madalhooajal üle 1000 osalejaga üritused kõva sõna.
„Pärnut võetakse kui suvepealinna ja hooajalist kohta. Rannajooks annab tunnistust, et siin saab suuri üritusi teha sombuselgi ajal,“ rõõmustas Mäe.

Nimekaimatest osalejatest on lubanud jala joonele panna mullune võidumees Olavi Allase ning riigi parim jooksja Tiidrek Nurme, kellele sekundeerivad mitmed teised kaugemalt ja kohalikud väljejalad.

Stardid:
Kell 11.00 Lastejooksud

Kell 13.00 Jooks, käimine/kepikõnd 10 km
Kell 13.20 Jooks, käimine/kepikõnd 5 km

REGISTREERIMINE

Eelregistreerimine kõikidele distantsidele kestab kodulehel siin 26. oktoobrini. Sündmuse päeval kohapeal tuleb starti pääsemiseks käia välja märksa suurem osalustasu. Laupäeval kell 11-15 töötab Pärnu Keskuses ( Selveri ees) võistluskeskus, kust saab välja võtta juba ka oma stardimaterjale.

Kel nädalavahetusel ei ole võimalik Pärnusse tulla, saavad 31. oktoobrini 5 ja 10 km distantse läbida ka virtuaalselt, selleks eraldi registreerides. Virtuaaljooksu osalejad panustavad osa stardimaksust heategevusse. Sel aastal toetatakse erivajadustega Amélie Arulat, kes peab hakkama saama ratastoolis, ent vaatamata kõigele osaleb paljudel liikumisüritustel üle Eesti. Korraldustiimi eesmärk on pärnulannat innustada.Virtuaaljooksule saab registreerida 31. oktoobrini (kl 18).


Pärnu Rannajooks toimub tänu toetajate ja vabatahtlike abile. Ligemale 150 spordivabatahtliku kõrval löövad kaasa paljud ettevõtted, teiste seas Pärnu Keskus, Craft, Farmi, Wendre, Estonia Spa Hotels, Pärnu Postimees, Tre raadio, Pärnu linn.