Pärnu RannajooksSuvepealinnas toimunud Pärnu Rannajooksul pani jala joonele enam kui 1000 osalejat. Jooksuhooaeg kulmineerus Tiidrek Nurme ja Kaisa Kuke võiduga.

1072 finišeerijaga jooksu populaarseimaks distantsiks osutunud 10 kilomeetril sai tulemuse kirja 498 osalejat, kes tulid Pärnusse üle Eesti, lisaks oli palju külalisi Lätistki. Meeste seas läks oodatult võit esimest korda Rannajooksul osalenud Eesti parimale pikamaajooksjale Tiidrek Nurmele (TÜASK), kel kulus distantsi läbimiseks uut rajarekordit tähistav 30.40,7. Talle järgnesid mullune võitja Tartu spordiselts Kalevi esindaja Olavi Allase ning sama klubi liige Johannes Laur, ajad vastavalt 31.14,3 ja 33.41,7.

„Ehkki see pole rada, mis soosib kiireid aegu, on teil igavesti äge üritus: tänu kurvidele, laudrajale ja promenaadile on jooks oma nime vääriline,“ rääkis võidumees, kes olevat enda sõnul rajale tulnud oma naist ja last toetama.

„Naine pidas sünnipäeva ja otsustas seda koos lapsega joostes tähistada. Minagi ütlesin seepeale, et okei, tulen ka,“ muljetas Nurme, lisades, et hetkel on ta puhkuselainel ja ootab põnevusega uut hooaega. „Plaanin joosta Pariisi OMil, mis oleks mulle neljandad mängud,“ avaldas tartlane, pidades riigi esindamist ülimaks. „Juba selles auväärt seltskonnas kaasa tegemine on kõva sõna,“ rääkis jooksja.

Pärnu RannajooksNaiste arvestuses ei leidunud vastast 36.48,3 kirja saanud Kaisa Kukele (Tartu SS Kalev), kes edestas 38.16,8ga finišeerinud lätlannat Marta Luize Petersonet ja 38.34ga raja läbinud Harjumaa esindajat Helen Liisi.

„Tulin Pärnusse jooksu nautima, ent tänu kuklasse hinganud Läti jooksjale pidin ikka pingutama ka,“ rääkis Eesti üks parimaid naisjooksjaid, pidades oluliseks, et sinimustvalge lipp lõunanaabrite omast kõrgemal lehviks. „Tundub, et andsin oma panuse,“ muigas võhmasportlane.

Lisaks jooksjatele läbis raja 109 käijat-kepikõndijat, kes said valida ajavõtuga või ajavõtuta distantsi vahel.

Taas oli kavas 5 km distants, kattudes peaaegu täielikult pika distantsi esimese poolega. Meestest kordas mullust võitu 16.05,3ga lõpetanud Enari Tõnström (TÜASK), kellele järgnesid tema vend Elari Tõnström (17.54,9) ja Alutaguse mees Marek Peet (18.41). Naiste seas kuulus võit 20.02,8ga Treeningpartneri esindaja Kadri Veskele, kellele järgnesid Stella Altmets (Nõmme) 20.19,7 ja lätlanna Laura Petesone 21.44,9ga. Lühemal maal sai tulemuse kirja 106 osalejat.

Ühes Rannajooksuga tõmmati joon alla ka Pärnu Kahe Silla klubi kolmikürituse sarjale, kuhu kuulusid ka kevadine Luitejooks ning septembri alguses toimunud kahe silla jooks. Esikolmikud ja vanusegruppide parimad selgitati aegade liitmise teel. Meestest oli võidukas Olavi Allase, kellele järgnesid Johannes Laur ja Raido Krimm (Treeningpartner). Naiste seas ei leidunud vastast omanimelise jooksugrupi eestvedajale Anu Piirojale, kes edestas Anneli Ratasseppa ja Mirtti Verbitskast (Anu jooksutrennid).

Lastejooksudel silkas 349 kuni 11aastast noort. Vanusegruppide esikolmikud selgitati alates kaheksa-aastastest. Nooremas grupis pääsesid poistest poodiumile Hugo Hansmann, Lukas Laanemets ja Romet Paavel, sama vanadest tüdrukutest Delisia Pert, Gerrit Maria Tomast ja Hanna-Heleene Kass. 10-11aastastest tüdrukutest pälvisid auhinna Janeliis Lünekund, Elis Jõerand ja Elis Marie Troon ning poistest Mattias Tee, Dominiks Pétersons ja Gregor Roosna.

Esialgsed tulemused leiab siin. Lõplikud, osalejadiplomiga tulemused avaldatakse 3. novembril. Galeriid avaldatakse hiljemalt teisipäeval, 31. oktoobril, ent juba nüüd on võimalik vaadata meeleoluka liikumispeo videokokkuvõtet. Osalejad saavad anda korraldusmeeskonnale tagasisidet siin.

Kes pühapäeval starti ei jõudnud, saab 5 või 10 km jooksu- või käimistiiru läbida  31. oktoobrini virtuaalselt. Registreerimine on avatud 31. oktoobril kella 18-ni.


Rannajooks toimus tänu toetajate ja vabatahtlike abile.  Ligemale 150 spordivabatahtliku kõrval lõid kaasa paljud ettevõtted, teiste seas Pärnu Keskus, Craft, Farmi, Wendre, Estonia Spa Hotels, Pärnu Postimees, Tre raadio, Pärnu linn.

Pärnu Kahe Silla klubi tänab kõiki osalejaid, vabatahtlikke, toetajaid ja partnereid!

Fotod: Elise Saarna

Rannajooks