21. oktoobril toimunud Pärnu Kahe Silla klubi kolmikürituse viimane etapp, Pärnu Rannajooks tõi karget ent kuldset sügisilma nautima ligi 1300 liikumishuvilist ning pani punkti tänavusele jooksuhooajale. Nagu ikka, palus korraldusmeeskond osalejatel hinnata, mis meeldis ja mis mitte.

Spordisõpradele saadetud küsimustikuga sooviti taas teada, kuivõrd rahule jäädi ning millised on korraldustiimile ettepanekud edaspidiseks organiseerimistööks. Ühtekokku andis vastuse 162 jooksu- või käimisdistantsil osalenut, mis teeb ligi 20% kõikidest rajal käinutest. Enamik respondentidest (ca 67%) oli Pärnumaalt, Harjumaa osakaal oli veidi üle 18% ning üsna marginaalse panuse andsid teised maakonnad. Tagasisidest selgus, et enamus, s.o 74,7% oli üldise korraldusega väga rahul või rahul (24,1%) ning et vaid kaks vastajat pettusid.

[pdf-embedder url=”https://www.2silda.ee/wp-content/uploads/2018/11/Rannajooks_rahulolu_2018.pdf”]


Peamise osalemise põhjusena toodi välja  soov tunda liikumisest rõõmu (66%), ent motivatsiooni osana said kõrge hinnangu enesele hakkama saamise tõestamise soov (40,7%) ning varasema tulemuse parandamise kavatsus (39,5%). Vähetähtsad ei olnud aja veetmise soov pere ja sõpradega (39,5%) ning huvi kolmikürituse medali vastu (35,8%). Lisaks eristus soov stabiilselt liikuda, mida indikeeris soov kõik kolmikürituse etapid läbida (34%).

Osalustasu suurus ning selle seos korralduskvaliteedi ja saadud kogemusegagi kujunes igati soliidseks: vaid üks vastaja arvas, et osalustasu oli liiga kõrge.

Soovitusindeks (NPS-indeks ehk Net Promoter Score) illustreerib, kuivõrd ollakse kogemusele tuginedes teenust või toodet sõbrale ning tuttavatele valmis soovitama. Rannajooksu näide on eeskujulik, sest koguni 113 spordisõpra kõikidest vastajatest andsid maksimaalsed kümme punkti. Selgitusena olgu toodud, et skaala näitajad 8-10 annavad aimu, et on äärmiselt tõenäoline, et soovitus tuleb ja see on positiivne. Veel soovis korraldustiim teada, kui paljud spordihuvilised plaanivad 2019. aastal starti tulla. Kindla “jah”- sõna ütles 79% ning “pigem jah” 14,8% vastanutest. Kõik ülejäänud ei osanud veel öelda.

 

Korraldus vastabRannajooks

Küsitlusest selgus, et hooaja viimane jooks kujunes meeldivas keskkonnas ja positiivses meeleolus. Tavapäraseid murekohti esines vähem, ent siiski leidus küsimusi, millele peakorraldaja Vahur Mäe järgnevalt vastuse annab.

Rada ja teeninduspunktid
Üks neist puudutab rada ja selle tehnilisust. Nimelt kurdeti kurvide ning sagedaste pöörete üle.

„Rannajooksu rada pole tõesti sel põhjusel kiireimate seas, sest mõned aastad tagasi projekti kokku leppides otsustasime rõhuda pigem emotsioonidele, mida suvepealinna rannapiirkond rohkelt pakub. Seetõttu on kurvegi arvukalt ning Mai elamurajoonis tuleb ette vastassuunalist liikumist. Aga üks on kindel: ühetaolistest maanteejooksudest eristub Pärnu rada selgelt.“ Mäe lisas, et rada lähiaastatel plaanis muuta pole ning jätkatakse turvalisel parkides ja kergliiklusteedel.

Kümme kilomeetrit pikk rada kujunes mõõdukaks väljakutseks ning leidus neid, kes soovinuks ühe teeninduspunkti asemele kahte. „Hindame needki vajadused üle ning kui arvame, et kaks punkti on põhjendatud, võtame tegemisele,“ hindas Vahur Mäe.

Kattumine Saaremaa Kolme Päeva jooksuga
Kahel viimasel aastal on arvukad jooksuentusiastid kurtnud, et rannajooks kattub populaarse Saaremaa Kolme Päeva jooksuga. On ju neid, kes tahaksid mõlemast osa saada, ent peavad nüüd valima.

„Kahetsusväärselt on nii läinud ja see pole kummalegi üritusele hea. Korraldusmeeskond on otsustanud, et mitme astme võrra edasi astumiseks tuleks nüüd sammuke tagasi minna ja ise uus aeg leida. Alates 2019. aastast toimub Pärnu jooks oktoobri neljandal pühapäeval, s.o järgmist aastat silmas pidades 27. oktoobril. Saaremaa on nädal varem ja kattuvust enam pole,“ avaldas Mäe ning lisas, et spaade linn Pärnu on suurepärane koht, kus sügisene jooksuhooaeg Eestis kokku võtta.

Medal Rannajooksule?
Üha rohkem jõuab korralduse kõrvu sõnumeid, et Rannajooksul võiks olla oma medal. Kolmikürituse läbijaile küll medal antakse, aga see eeldab lisaks kevadise luitejooksu ning septembri alguses toimuva kahe silla jooksu läbimist.

„Kaalume tõsiselt medali lisamist rannajooksugi osaluspaketti. Kui teeme, siis uhke ja väärika,“ arvas korraldusmeeskonna juht.

 

Osalejate kommentaare

Minu jaoks oli tänane spordisündmus perfektselt korraldatud. Kõik sujus ja oli meeldiv. Seega ettepanekuid pole. Kuna olen ka ise mõnel Kahe Silla üritusel vabatahtlik olnud, siis tean, mis selle taga on, et kõik hästi sujuks. Seega pigem suur aitäh kõigile vabatahtlikele, et jooksjate ja kõndijate päev täna nii toredalt möödus.

Kolmikürituse jooksul on kõige vanem vanusegrupp N55. Aga võiks olla rohkem vanusegruppe. Vanemaid jooksjaid on päris palju ja hea oleks teada mitmes oled oma tegelikus vanusegrupis. Antud juhul auhinnad ei ole üldse tähtsad, vaid teadmine et olid oma vanuste hulgas esimene, teine…kümnes.

Ajavõtuga käijad. Palju oli “vargusi” ehk jooksmisi. Raja valvuritele märkelehed, käimisvaraste nr kirja ja lõpuajale liita juurde 1 minut…

Midagi paremini ei saagi vist enam teha kui te tegite. Suured tänud teile!

10km jooksmisel tooks jooksu lõpu Tammsaare asemel Tervise Paradiisi juures olevale tänavale, kuna Tammsaarel oli väga ebamugav joosta autode kõrval. Lärm oli suur ja lõpus olin nii väsinud, et see tekitas vaid peavalu ja pinget.

Proovige mitte ära kaotada suppi peale jooksu. See nii kosutab ja annab sooja. Ootasin juba jooksu ajal, et saaks suppi. Kell oli kah juba 1 läbi 😀

Lastejooksud on hästi korraldatud, usun, et on õiglaselt tehtud auhindade jagamine, s.t et see algab 8-9a. Ühel Luitejooksul, kui kunagi jagasite esikolmikut nooremates vanuseklassides, siis oli juhus, kus lapsevanem hüüdis lapsele, et lükka teda ja see oli päris jube vaatepilt! Sportimisest peaks ikka eesmärk olema rõõmu tunda!

Ka rannajooksu lõpus võiks olla eraldi medal, motiveeriks ka siis kui mõni jooks vahele on jäänud. Ilma medalita tundub osalustasu liiga kõrge ning ei motiveeri.

Nii suurepärasele tiimile nagu kahe silla klubi tiim oma tööd teeb, ei oskagi enam midagi tarka soovitada! Tellige alati ilus ilm ja küll jooksusõbrad kohale tulevad. Seekord sai tõesõna joostud Pärnu suvest sügisesse, järgmine päev oligi sügisilm kohal!

***

Sportlike kohtumisteni 2019. aastal!
21.04.2019 Luitejooks
22.06.2019 Pärnumaa Võidupüha maraton
31.08.-1.09.2019 Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks
27.10.2019 Pärnu Rannajooks

Registreerimise spordisündmustele avame detsembris.