Maraton Eesti Vabariik 100

Maraton Eesti Vabariik 100 jooksusärk Anu jooksutrenni osalejate poolt testitud. Foto Laura Toomesoo

Maraton Eesti Vabariik 100 on 22. juunil Pärnumaal toimuva Võidupüha maratoni erisündmus, mis tähistab riigi juubelit sportlikul moel. See on kordumatu „üks-ja-ainus-kord“ läbitav jooks, mis võimaldab tähistada väärikat sünnipäeva jooksurajal sõprade ja tuttavatega kõrvuti pingutades. Sündmuse kavas on lisaks maratonile poolmaraton, uudne  e-maraton ning lastejooksud.

Uusi maratonijookse on viimastel aastatel lisandunud hulgaliselt. Jooksusõbral on, mille seast valida. Pärnu võlub riigi juubeliaastal unikaalsusega ja ootab kirja panema. Tänaseks on maratonidistantsile registreerunud üle 160 ning poolmaratonile rohkem kui 170 huvilist.

Sini-must-valge maratoni distants viib  osaleja mööda olulistest ajaloomälestistest ning tutvustab Pärnumaa kaunist loodust. Pulli küla, Reiu muinasasula leiukoht, Reiu-Raeküla luitemännik, pilkupüüdev Jaansoni kallasrada, Tallinna Väravad, Vallikäär, Pärnu rand –  need on vaid mõned orientiirid, mis muudavad  jooksukogemuse omalaadseks.

Kõiki maratonil ja poolmaratonil osalejaid ootab rajal ja selle ääres palju sini-must-valget ning finišis juubelihõngulise medaliga vastuvõtt iseseisvuse väljakuulutamise mälestusmärgi juures Pärnu Rüütli platsil. Lisaks on maratoni ja poolmaratoni stardipaketis Craft jooksusärk. 

Maraton Eesti Vabariik 100

Maraton Eesti Vabariik 100 medal. Foto Laura Toomesoo

Ajakava:
14.30 Lastejooksud Pärnus Rüütli platsil (registreerimine avatakse 1.06)

15.00 Maratoni start ja mälestustule teele saatmine Torist
16.45 Poolmaratoni start Paikuselt
Tutvu detailse programmiga.

E-maratoni läbimiseks ei pea Pärnusse sõitma
Maratoni programmi on lisandunud ka virtuaaljooks  E-maraton Eesti Vabariik 100“. E-maraton kutsub rajale kõiki neid, kel erinevatel põhjustel ei ole võimalik Pärnusse kohale tulla, kuid soovivad juubelijooksust osa saada. Startida saab igal pool ja osalejale sobival kellaajal üle maailma. Teha pole vaja muud kui jooksu lõppedes oma aktiivsusmonitori või -äpi logi salvestada ning see korraldajale kinnituseks saata. Kes soovib, võib distantsi läbida kasvõi jõusaali või kodusel jooksutrenažööril ning keelatud pole käimine-kepikõndki.  Seejärel kantakse finišeerunud lõpuprotokolli ning neile saab osaks e-maratoni pakett, mis sisaldab jooksu sümboolikaga elektroonilist diplomit ning postiga saadetavat EV100 kujundusega medalit. Lisaks loositakse kõikide vahel välja Polar spordikellad.
E-maratonist saab osa võtta ajavahemikus 21.06 kell 00 kuni 22.06 kell 23.49. 

Eelregistreerimine
kodulehel kuni 19.06 kell 23.59.
Pärnu Keskuse infopunktis kuni 19.06 kell 20.00.
Soodsam registreerimine kestab 30. aprillini. Tutvu osalustasude ja juhendiga.