Kahe Silla jooks_lastejooksudHomme, 2. septembril kell 16 avatakse Pärnu Vaasa pargis kahepäevane Jüri Jaansoni kahe silla jooksu programm, mis pakub tegevust kogu perele.

Päeva avalöök antakse kell 16, mil tunnustatud jooksutreeneri Anu Piiroja eestvedamisel toimub järgmise päeva suurest jooksust osavõtjatele ühistreening eesmärgiga anda pühapäevase stardi eel veel viimaseid näpunäiteid.

Kahe silla jooks on ainus traditsiooniline liikumisüritus Eestis, kus saavad osaleda erivajadustega inimesedki: kell 16.30 on Vaasa pargis kavas ajavõtuta ratastoolisõit.

Kell 17.30-19.15 saavad rajal lustida pere noorimad, mil on kavas kuni 11aastastele mõeldud lastejooksud. Kõik lapsed saavad finišis uhke diplomi, värskendava joogi ning Farmi maiuse. Lapsi rõõmustab ja soojendab stardi eel üles Pipi Pikksukk. Vanemates vanuserühmades (8-9 ja 10-11a) selgitatakse välja ka esikolmikud, keda kutsutakse autasustamiseks suurele lavale, kus neid premeeritakse Lottemaa teemapargi ja Okok vabaajakeskuse auhindadega.

Lastejooksudele saab kirja panna sündmuse päeval kohapeal 20 minutit enne vastava vanusegrupi starti (vabade kohtade olemasolul).  Stardikohti on 800 lapsele.

Kell 19.45 tuleb lavale Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi õpilaste bänd Bella, et teha sooja kell 21 lähte saavale kolmekilomeetrise distantsiga meelelahutuslikule 3 km õhtujooksule.

Spordiklubid, huvikoolid ja ettevõtted näitavad enda pakutavat

Platsil jagub tegevust enamgi, sest kohal on mitmed spordiklubid ja -koolid ning jooksu partnerid. Oma tulekust on teada andnud Pernova Hariduskeskus, karateklubi Corpore, Striidikool, Pärnu kesklinna tennisekool, Pärnu Vesi, Paikre, Frida mütsid, Pärnu spordikool ja orienteerumisklubi West. Lisaks veel PanKaagid OÜ (minipannkoogid), Lumiste Aiand OÜ (praed, mõnusad soolased snäkid ja klassikalised retroburgerid), FIE Rene Timmi (Ehtsast koorest masinajäätis),

„Kooliaasta algus on sobiv aeg uute harrastuste ja väljakutsete poole vaadata ja usume, et aastate jooksul on nii mõnigi pere leidnud kahe silla jooksu päevadel endale meelepärased hobid,“ rääkis ürituse peakorraldaja Vahur Mäe, kelle hinnangul annavad tegevused kogumina välja korraliku perepäeva mõõdu.

„Lisaks klubidele on lubanud kohale tulla ka meie pikaaegsed partnerid Paikre ja Pärnu Vesi, kes tutvustavad jäätme- ja veemajandusega seonduvat,“ teadis Mäe, lisades, et ettevõtete telkides on alati rohkelt külastajaid jagunenud.

Teiste seas tulevad oma pakutavat esitlema Rimi Eesti linnajooksude sarja partnerid Tallinna maraton ja Viking Window Paide-Türi rahvajooks.

Kümnekilomeetrise distantsiga Kahe Silla jooks on kavas pühapäeval stardiga kell 12. Nädalavahetuse detailse programmiga saab tutvuda siin.