Pühapäeval, 16. aprillil Häädemeeste vallas Rannametsas peetud Luitejooks tähendas paljudele hooaja algust, tuues starti 368 jooksjat, 114 käijat-kepikõndijat, 51 koertekrossil ja 29 -retkel osalejat ning 256 last.

Luitejooks-võitja-Olavi Allase

Luitejooksu üldvõitja Olavi Allase. Foto Laura Toomesoo

8,3 kilomeetrit pika jooksudistantsi läbis kõige nobedamalt 27.39,5ga mullust võitu korranud  Olavi Allase (Tartu SS Kalev), kellele järgnesid tuntud Pärnu triatleet Timmo Jerret (Team Frodo) 28,42,3 ja Enari Tõnström (TÜ akadeemiline spordiklubi) 28.50,3ga.

„Peale kolme kilomeetrit metsa jõudes selgus, et täna pole nii hea minek, kui siinsamas aasta tagasi,“ rääkis võidumees, kelle sõnutsi oli tõusunukke raskem võtta ja laskumistel pidi seetõttu pikemalt taastuma.

„Jooksu võitmine polnud põhimõtteliselt keeruline,“ muigas Allase, kes tuli Tartumaalt Luitejooksule koos oma venna Johannes Lauriga. Enne kevadist maastikukrossi Jõulumäel, kus jagatakse välja riigi meistritiitlid, plaanib Allase osaleda veel mitmel rahvajooksul. „Kindlasti teen kaasa hea sõbra Rauno Laumetsa korraldataval Raadi tänavajooksul, kõrged eesmärgid sean Viljandi järvejooksuks,“ avaldas jooksja.

Naiste seas võitis üldarvestuses 31. kohaga lõpetanud Anneli Ratassepp 34,41,2ga, kellele järgnesid Anu Piiroja ja Mirtti Verbitskas (mõlemad Anu jooksutrennid), ajad vastavalt 34.57,3 ja 36.33,3ga.

„Päris äge jooks oli, jäin rahule,“ rääkis parim naine, kelle sõnutsi tuli võit üllatusena. „Ma ei kujutanud üldse ette, mida see rada endast kujutab ja kui üritus hakkas kätte jõudma, sain teada, et tegemist on sellise üles-alla rajaga,“ märkis Ratassepp, kelle jaoks Luitejooks oli esimene sedalaadi krossijooks.

Luitejooksu naiste võtja Anneli Ratassepp. Foto Elise Saarna

Luitejooks on Eestis ainus klassikaline liikumisüritus, kus on võimalik osaleda koos koeraga. 5,4 km distantsi võitis veteranieas Tarvo Siim greyster Tõruga, aeg 19.28,7. Baltospordi esindajale järgnesid tema klubikaaslane, mullune võitja Aigar Kuus lühikarvalise linnukoera Dariga (19.45,3) ja Austraalia kelpie Lohega 20.54 kirja saanud Janar Pähn (SK Jooksupartner).

Naiste seas oli võidukas üldarvestuses neljandana ajaga 21.18,9 finišeerinud paar Irina Biziaeva ja Weimari linnukoer Luna. Teise-kolmandada lõpetasid 21.56,8 kirja saanud Kristi Roosvald ja Bauceroni tõugu Leemur ning segaverelise Roxyga pingutanud Kätlin Pillart (22.20,9).

Kuni 11aastaseid lapsi tuli starti 256. Kuni seitsmeaastaste jooksudes esikolmikuid ei selgitatud. 8-9aastaste poiste arvestuses hõivasid poodiumi lätlane Martins Ábolinś, Lukas Laanemets ja Tauri Tambet, sama vanade tüdrukute seas olid parimad Regina Roomet, Elza-Estere Salumets ja Delisia Pert. 10-11aastaste poiste väledaim oli lõunanaaber Markus Ábolinś, järgnesid Kustav Klein ja Marats Budjko. Tüdrukute seas osutusid kiireimateks  Hanna Helene Rauk, Janeliis Lünekund ja Elis Jõerand

Luitejooksu esialgsed tulemused leiab kodulehelt, meeleolukat videoklippi saab vaadata siin. Lõplikud tulemused avaldatakse hiljemalt 21. aprillil, pildigaleriid hiljemalt 18. aprillil. Kes Rannametsa starti ei jõudnud, saab 23. aprillini silgata endale sobival ajal ja kohas virtuaalsel Luitejooksul.

Luitejooks on Pärnu Kahe Silla Klubi kolmikürituse avaetapp. Lisaks kuuluvad arvestusse 3. septembril toimuv Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks ning 29. oktoobril Pärnu Rannajooks.

Pärnu Kahe Silla Klubi tänab kõiki osalejaid, vabatahtlikke, toetajaid ja partnereid.