Pärnu aastajooksudTeist aastat Pärnu Kahe Silla klubi korraldatav Pärnu aastajooksud sari toimub tänavu jäneseaasta egiidi all, oodates kaasa lööma eri vanuses liikumissõpru.

Esimest korda 1985. aastal organiseeritud idamaade kalendrile pühendatud sari toimub tänavu jäneseaasta nime all, kutsudes kevad-suvisel hooajal teisipäeviti rahvast liikuma – käima või jooksma – suvepealinna kaunitesse paikadesse. Aastajooksudest on ligemale 40 aasta jooksul osa saanud paljude perede mitu põlvkonda, lisaks on aastajooksudega üles kasvanud tuntud tippatleedid, teiste seas maratoonar Roman Fosti ja omaaegne Eesti jalgpallikoondise kapten Raio Piiroja.

2021. aastani korraldas sarja selle algataja Pärnu klubi „Tervisesport“ tiim, ent kokkuleppel nendega veab Kahe Silla klubi üritust teist aastat järjest.

„Ehkki eelmisel aastal me osalejate arvu eesmärki ei täitnud, võtame samm-sammult ja proovime tänavu uuesti,“ rääkis peakorraldaja Vahur Mäe, lootes, et osalejate arvu annab kasvatada.

„Kui huvi on suurem, on heade toetajate panusel võimalik, et aastajooksud toimuvad tulevikuski,“ avaldas Mäe lootust, öeldes, et aastajooksud on läbi aastakümnete pärnakatele palju tähendanud. „Kohalikud vajavad väiksemaid jõukatsumisi, mis on suurüritustest märksa personaalsemad, võimaldades eri vanuses liikumishuvilistel oma arengut mõõta,“ rääkis korraldaja.

Kolm asupaika, igas kolm etappiPärnu aastajooksud

Aastajooksud toimuvad kolmes asukohas, igas neist antakse kolm starti. 2. mail alustatakse Vallikäärus, seejärel suundutakse randa, kus mööda liiva silgatakse rannapromenaadi otsast muulini ja tagasi. Hooaja võtab 22. augustil kokku Reiu-Raeküla männikus toimuv viimane etapp.

Distantsid on samad, nagu läbi aegade – 1500, 3000 ja 5000 meetrit. Samaks jäetakse seni toiminud punktiarvestuse põhimõttedki: igast asukohast läheb kirja üks kohustuslik, ülejäänud etappide peale kolm paremat kohapunktide alusel.

„Mida vähem punkte, seda kõrgem koht. Näiteks annab etapivõit null, teine koht ühe, ja nõnda edasi, punkti,“ täpsustas Mäe. Vanuseklasse on 11, millest noorimad on alla 12-, eakamad üle 70-aastased. Jooksude ajavõtt toimub elektrooniliselt rinnanumbri külge kinnitatud kiibi kaudu. Kõik, kes teevad kuus etappi kaasa, saavad unikaalse jänese motiiviga medali. Hooaja lõpus autasustatakse üldarvestuses esimest meest ja naist ning vanuserühmade parimaid.

Pärnu aastajooksudKõikide etappide raames toimuvad ka tasuta lastejooksud, mille starti on oodatud kuni 11aastased lapsed. Lapsedki, kui nad läbivad vähemalt kuus etappi, saavad hooaja lõpus erikujundusega medali.

Startide kellaajad:
Kell 18.20 – lastejooks (kuni 5aastased poisid ja tüdrukud)
Kell 18.25 – lastejooks (6-11aastased tüdrukud)
Kell 18.30 – lastejooks (6-11aastased poisid)
Kell 18.45 – põhidistants

Registreerimine

Sarjale on võimalik ühtselt registreerida 30. aprillini koduleheküljel ning 2. mail 1. etapil kohapeal.

Ühtne registreerimine tagab soodsama starditasu, lisaks saavad tervele sarjale registreerijad nimelise, hooajapõhise rinnanumbri.  Igale saab kirja panna ka eraldiseisvalt, nii eelregistreerides koduleheküljel kui iga jooksu stardipaigas.

Tutvu juhendiga siin ja osalustasudega siin.