19. augustist 10. septembrini saab Kahe Silla jooksu ja Pärnu õhtujooksu distantse läbida ka virtuaalsena. Virtuaaljooks võimaldab rajale tulla kõigil, kel erinevatel põhjustel ei ole võimalik 2.-3. septembril Pärnusse kohale tulla, kuid soovivad sündmusest siiski osa saada.

Virtuaaljooks

Rada võib läbida joostes, käies või kepikõndides. Kes soovib, võib distantsi läbida kasvõi jõusaali või kodusel jooksutrenažööril – täpselt nii, kuidas endale meeldib. Võimalus on rinnale panna ka rinnanumber, mille saab kodulehelt alla laadida ning välja printida. Osalejate vahel loositakse välja mitmeid auhindu.

Registreerimine kestab 10. septembril kella 18ni. Peale distantsi läbimist tuleb minna stardiprotokollis osaleja nime juurde ja tulemus üles laadida. Selleks on kaks võimalust: liikumisrakendust kasutades või käsitsi, millega märgitakse läbitud distants ja liikumisele kulutatud aeg. Grupis liikujatele ei pea igaühel spordikella olema, piisab, kui näidu sisestamiseks kasutatakse üht seadet. Tulemuse sisestamise juhendiga saab tutvuda siin.

Tulemuse laadimisel on valikuline võimalus oma liikumisest emotsioonipilte sisestada neid teistega jagada. Niisamuti kutsume üles oma elamusi jagama märkides Facebooki ja/või Instagrami postituse juurde #kahesillajooks, #pärnuõhtujooks, @kahesillaklubi.

Mõlema distantsi lõpetajaid ootab unikaalse disainiga medal: Kahe Silla jooksu trofee moodustab Luitejooksu ja Rannajooksuga ühendatud terviku, ent on eraldiseisvaltki unikaalne, õhtujooksu medal on temaatiliselt salapärane. Medal saadetakse peale tulemise sisestamist osaleja soovitud kohta: liikumise sisestamisel antud postiaadressile või Pärnu Keskuse Taluturule. Medalite postitamist alustatakse 25. augustist, kuid mitte varem kui 5 päeva peale tulemuse sisestamist. Taluturult väljastatakse neid 19. augustist.

Ka sel aastal teeb iga virtuaaljooksul osaleja heateo: tänavu toetatakse osalustasust erivajadustega Amélie Arulat, kes peab hakkama saama ratastoolis, ent vaatamata kõigele osaleb paljudel liikumisüritustel üle Eesti. Korraldustiimi eesmärk on pärnulannat innustada.

**

Need huvilised, kes naudivad liikumisel õlg-õla kõrval tunnet, lähevad suvepealinnas rajale 2. ja 3. septembril. Laupäeval on kavas Pärnu õhtujooks, päev hiljem Eesti veeäärseimal liikumisrajal Kahe Silla jooks. Füüsilistele distantsidele saab soodsamalt registreerida 30. augustini www.2silda.ee. 31.08.-3.08 on võimalik kirja panna märksa kallima osalustasu eest.