Pärnus eeloleval nädalavahetusel, 6.-7. septembril, toimuv Kahe Silla jooks toob lisaks kodu- ja välismaistele tippudele rajale mitu tuhat spordisõpra, pakkudes muuhulgas lustakaid ja harivaid vahepalu.

Meestest lähevad 7. septembril 9,86 km distantsile võidutrofeed jahtima mullune Kahe Silla jooksu võitja, Kenya atleet Ibrahim Mukunga, mõned nädalad tagasi Zürichis toimunud Euroopa meistrivõistlustel maratonidistantsil võimsa isikliku margiga 18. koha saavutanud pärnakas Roman Fosti ning sama jõuproovi 5000 meetri võistlusmaal 10-ndana lõpetanud Tiidrek Nurme. Loomulikult on rajal ka jooksu algataja Jüri Jaanson, kes kannab traditsioonilist rinnanumbrit 11.

Naistegi rivaliteet tõotab põnevust ning kiireid aegu. Õdedele Liina ja Lily Luigele, Jekaterina Patjukile, Evelin Taltsile ning Selver Linnajooksude sarja üldliidrile Kaisa Kukele hakkab konkurentsi pakkuma Leedu parim pikamaajooksja, Zürichis maratonidistantsi 7. kohal lõpetanud Rasa Drazdauskaite.

Lisaks tippudele toob spordisündmus rajale üle kahe tuhande harrastusjooksja ja käija-kepikõndija. Kahe Silla jooks on Eestis üks vähestest, mis pakub tegevusi invasportlastele. Eesmärgiga innustada puuetega inimesi rohkem liikumisrõõme nautima, on heategevusprojektina juba neljandat aastat kavas Kahe Silla ratastoolisõit, kus eraldi klassid on avatud nii tugevate kui nõrkade kätega sõitjatele ning elektriratastoolidele.

Koostöös Endla teatriga korraldatav meelelahutuslik „Kostüümidraama“ toob rajale huumori- ja lõbujanused, kes laenutatud või enda meisterdatud kostüümides hakkavad konkureerima peaauhinnale, milleks on tasuta hooajapääse Endla esietendustele. Kandidaadid on stardi eel palutud punasele vaibale, misjärel Ĺľürii hakkab esmaseid valikuid langetama. Distantsil on arvukalt melupunkte, kus osalejaid tervitavad DJ-d ning värvikad esinejad.

Päev varem, 6. septembril, on kesklinnas Martensi väljakul kavas tuhatkond noort spordisõpra kaasavad lastejooksud. Jällegi on tegemist heategevusprojektiga, mis suunab noori terviseteadlikult käituma. Spordipäeva täiendab maakonna rahvasporditurg, kus arvukad spordialad ja -klubid saavad võimaluse lastele ning nende vanematele omi tegevusi reklaamida – ikka selleks, et Osalejamedaluue spordihooaja hakul saaksid noored enestele meelepäraseid valikuid teha.

Päev lõpeb hariva koolitusseminariga, kus eluliste teemadega esinevad endine riigi jalgpallikoondise kapten Raio Piiroja, luuletajast maratoonar Margus Konnula, personaaltreener Maris Kajari ning psühholoog Kaire Külaots. Et huvilised saaksid tutvuda järgmisel päeval toimuva Kahe Silla jooksu rajaga ning teha eelsoojendust, suunduvad kõik soovijad kell 20.00 Eesti esijooksja Roman Fosti juhendamisel avatud raja treeningule.

Kahe Silla jooks algatati 2001. aastal eesmärgiga pöörata tähelepanu Pärnu jõe ümber Vana ja Uue silla vahelise ala korrastamisvajadusele. Tänavune jooks toimub esimest korda täismahus väljaarendatud kallasrajal, mistõttu premeerivad korraldajad kõiki lõpetajaid, nii jooksjaid, ratastoolis liikujaid kui retkelisi, eridisainitud osavõtjamedaliga.