Laupäeval, 6. septembril on kõik väikesed spordisõbrad oodatud Martensi väljakule, kus leiavad aset populaarsed ja kaasahaaravad Jüri Jaansoni Kahe Silla lastejooksud.

Eelregistreerimine kodulehel ja Pärnu Keskuse infopunktis avati 1. augustil ja seda võimalust juba usinalt kasutatakse. Lisaks saab võistluspäeval registreerida ka kohapeal, seda alates kella 10-st kuni 20 minutit enne vastava vanuserühma starti.

Esimese lähe antakse kell 11.00. Kuni 7-aastased läbivad ca 350 meetrit, vanemad, kuni 11-aastased ligi 500 meetrise distantsi.

Kõigile jooksu lõpetajatele on auhinnaks diplom, magus üllatus lastejooksude peatoetajalt Kalevilt ning värskendav jook Sakult. Mõistagi on kohal juba kõigile tuttav Kalevi Draakon. Kuna lisaks osavõtuaktiivsusele peetakse oluliseks ka võistlusmomenti, premeeritakse Kalevi poolt iga vanuserühma kolme paremat eriauhinnaga, mis antakse pidulikult üle kohe pärast vastava vanuserühma finišit võistluskeskuse pealaval.Kalevi Draakon

Selleks, et sportimiselamus kujuneks meeldivaks, tasub lastel koos vanemate või saatjatega eelnevalt rajaga tutvuda ning võisteldes järgida kohtunike suuniseid ja märguandeid.

Lastejooksude päeval toimub Martensi väljakul palju muudki põnevat. Pärnumaa rahvaspordituru raames tutvustavad oma tegemisi paljud Pärnumaa spordiklubid ja -koolid, oodates uusi huvilisi sobivaid ning meelepäraseid alasid ja tegevusi valima.

Sportliku päeva võtab kokku kell 13.25 algav Endla teatri lastelaulude kontsert, mille lavastajaks on näitleja Priit Loog ning üles astuvad Lii Tedre, Ireen Kennik, Tambet Seling, Karin Tammaru, Kaili Viidas ning putukad lavastusest „Põrrr…!!!!“.

Lastejooksul osalemine on kõigile tasuta. Korraldajad ootavad starti nii lasteaia- kui koolilapsi, sõpru ja trennikaaslasi. Lastejooksud on heategevusprojekt, millele panevad õla alla paljud toetajad, suurimad neist Kalev ja Saku.

Kohtumiseni lastejooksu startides!