Uue Kunsti Muuseumil on hea meel Jaansoni Kahe Silla jooksul ajal pakkuda spordihuvilistele pisut vaimukosutust. Päev enne suurt jooksu linastub filmikava, kust leiab nii spordifilme, kui ka lihtsalt toredat ning mõtlemapanevat vaatamist.


Filmiprogramm alustab septembri esimesel päeval kell 16.00 Ülo Tambeki filmiga Paul Keresest. Näeme Pärnust pärit suurmaletajat nii kodus, kui võistlustules, ühtlasi tema 50. juubeli tähistamist. Koos Keresega on linal ka teisigi temaaegseid malekuulsusi.

Samal seansil saab veel vaadata noore Eesti filmilooja Moonika Siimetsi humoorikat filmi 82. aastasest vanahärrast, kes arvab, et on parim teivashüppaja maailmas. Film “Maailmameister” on Herbert Sepast, ühe Eesti aegse kooliga ja Siberist läbi käinud härrasmehe portreelugu.

Herbert on omaealiste meeste seas üks erilisi, ta seisab pea peal, viskab hundiratast ja on teivashüppes Eesti parim veteransportlane omavanuste klassis. Erksa meele ja olekuga annab ta silmad ette paljudele tänastelegi noortele. Taskus on Herbertil Euroopa hõbe teivashüppes, kuid kohe algavad Soomes Maailmameistrivõistlused ja Herberti suurim soov ja unistus on sealt tagasi tulla meistritiitli ja maailmarekordiga.

Kell 17.00 on kõigil filmihuvilistel suurepärane võimalus vaadata XXVI Pärnu filmifestivalil peaauhinna võitnud filmi. See on Goran Radovanovici humoorikas dokk “Mis ka ei juhtu, ikka Fideliga”. Film portreteerib päeva enne kommunistlikku revolutsiooni 52. aastapäeva Kuubas. Autor on suutnud väga tõsistest asjadest mõnusa huumoriga pajatada. Me näeme vanat meest sama vana mootorrattaga. Noort hambaarsti teel mägedesse, kus teda ootab patsient nimega Vladimir Iljitš.

Keskealist abielupaari pidamas telefoniputkat nende jaoks, kellel pole oma isiklikku telefoni. Palju erinevaid saatusi revolutsiooni hällis Sierra Maestras. Revolutsioon jätkub loosungi “Ikka koos Fideliga.” all. Kui kaua ja kui kaugele võib Kuuba sellise loosungiga sammuda?

Filmikava lõpetab õhtul kell 18.00 soomlaste intiimne dokumentaalfilm meeste mõttemaailmast ja tunnetest. Film “Eluaur” viib vaataja sauna, kus Soome mehed alasti istuvad, jututeemad väga isiklikud ja kohati ka raskemeelsed. Need on lood armumisest, sünnitamisest, vallatlemisest, surmast. Sõnaga – elust enesest. Kaamera jäädvustab Soome maastike ürgset ja lihtsat ilu, mehi leiliruumides üle kogu maa. Dokumentaarium avab soome mehe hinge eriti intiimsel ja poeetilisel viisil. Film on soome keeles eestikeelsete subtiitritega. XXIV Pärnu Filmifestivali peauhind parima kunstilise teostuse eest.

Seansile pääseb muuseumipiletiga, mis on 2€ (sooduspilet 1€).
Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksul osalejatele on filmid tasuta.
Täpne kava ja info Uue kunsti muuseumi kodulehel www.chaplin.ee

Programm valmis koostöös Pärnu Filmifestivaliga. 

Pdf kava leiad siit>>