Seoses 1.-2. septembril toimuva Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu ning sellega seotud üritustega paluvad jooksu korraldajad sõidukijuhtidel olla nädalavahetusel kesklinna piirkonnas liigeldes tähelepanelikud. Laupäevaks ja pühapäevaks sõite planeerides tuleb arvestada mitmete muudatustega tavapärases liiklusskeemis. Nimelt on laupäeval, 1. septembril seoses Kahe Silla lastejooksude ja Pärnumaa Rahvaspordituruga kell 8:00 – 17:00 suletud Ringi tänava lõik Port Artur II kaubanduskeskuse juures, mistõttu pääse sel ajal Ringi tänavat mööda Pikalt tänavalt Laiale tänavale. Samuti on laupäeval suletud Põhja tänav Pärnu Kontserdimajast kuni Ringi tänavani.

Laupäeval alates kell 15:00 kuni pühapäev kell 17:00 on olulisi liiklusmuudatusi ka Endla teatri, Vaasa pargi ja kesklinna silla piirkonnas. Suletud on Vee tänava lõik alates Pikast tänavast kuni kesklinna sillani (Peterspordi kaupluse eest). Esmakordselt ja seoses jooksu osalejaskonna suurenemisega on liikluseks suletud ka Endla teatri esine. Vee tänava lõik Pika tänava ja Rüütli tänava vahel on muudetud kahesuunaliseks ning liiklus on korraldatud Endla teatri tagant. Akadeemia tänav on Rõõtli tänava ja kesklinna silla vahelisel lõigul samuti kahesuunalise liiklusega. Lai tänav on suletud Pärnu Kontserimaja ja kesklinna silla vahelisel õigul. NB! Seoses Kahe Silla jooksu, -retke ja –ratastoolisõidu stardiga on pühapäeval lühiajaliselt suletud liiklus ka kesklinna sillal. Eeldatav katkestus kestab orienteeruvalt kell 11:50 – 12:10.

Pärnu Kahe Silla klubi loodab kõigi liiklejate mõistvale suhtumisele ning kutsub ka autojuhte jooksurajale. Et sportlikul nädalavahetusel kõigil võimalikult mugav liigelda oleks,  otsustas Pärnu linnavalitsus anda laupäevast esmaspäevani  Pärnu linna bussiliinidel kõikidele ühissõidukikasutajatele tasuta sõidu õiguse. Autovaba nädalavahetuse raames tagab Jaansoni jooksu korraldav Kahe silla klubi 2. septembril võistluskeskuses veel rattaparkla olemasolu jalgrattaga tulijatele.

Liiklusskeem 02.09.2012

 

Liiklusskeem 1.09.2012.