Talve selgroog on murtud ning Pärnu Kahe Silla klubi korraldusmeeskond teeb ettevalmistusi peagi algavaks jooksu- ja käimishooajaks: taas on kavas Pärnumaa kolmest tuntud rahvajooksust koosnev kolmiküritus, mis mõeldud eri ea- ja sihtgruppidele.

Nagu ikka, kuulub aastaid toimunud kolmikürituse sarja kolm eriilmelist üritust, mis loovad motivatsiooni harjutamiseks ja tutvustavad Pärnumaa kauneid paiku. Kõikide näol on tegemist Eestis tuntud kaubamärkidega, neist igaüks meelitab kohale vähemalt tuhat huvilist.

„Ehkki ilmad on veel sombused, näitab loodus kevade märke ja annab liikumissõpradele uut indu harjutama asuda. Korraldustiimgi liigutab hoolega ning teeb ettevalmistusi, et kõik üritused saaks kõrgel tasemel läbiviidud,“ rääkis klubi liikumisürituste peakorraldaja Vahur Mäe, kelle hinnangul on igast jooksust kujunenud paljude lemmik.„Mida aasta edasi, seda enam on näha, et paljud avavad jooksuhooaja Rannametsas ja võtavad aja maha Rannajooksu läbimisega Pärnus,“ rääkis Mäe.

Luitejooks 21. aprillil Rannametsas
Kolmiküritus_LuitejooksDistantsid:
 8,3 km jooks ning ajavõtuga/ajavõtuta käimine; 5,4 km koertekross; 8,3 km koerte retk; lastejooksud.

Toimumiskoht: Rannametsa küla, Häädemeeste vald.

Hooaeg läheb paljude jaoks lahti siis, kui Eesti liikumisürituste kevadekuulutaja Luitejooksu start lähetab huvilised maalilisele Rannametsa maastikule. Luitemaa looduskaitseala süda on tuntud Eesti kõrgeimate liivaluidete Torni- ja Tõotusemägi poolest, mistõttu ümbritseb sündmust eriline aura: see on saanud tuntuks oma salakavala rahuliku alguse ning üles-alla kulgeva lõpuosa tõttu.

Jooksu muudab eriliseks koertekross, tehes luitejooksust ainsa kogupere suure liikumisürituse, kus peremehed ja nende neljajalgsed kaaslased saavad koos rajale minna.

Lisaks on kavas lastejooksud.

Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks 31.08.-1.09 PärnusKahe Silla jooks_kolmiküritus
Distantsid:
 10 km jooks ning ajavõtuga/ajavõtuta käimine; 3 km ajavõtuga Pärnu Õhtujooks; lastejooksud

Toimumiskoht: Pärnu linn, Endla Teatri esine

Eesti veeäärseimal liikumisrajal toimuvast kahe silla jooksust on saanud kohalike liikumisürituste üks kaubamärke, tuues kohale nii tipud kui harrastajad. Tänavugi kuulub 1. septembril toimuv jooks Rimi Eesti linnajooksude sarja ja võõrustab riigi 10 km maantejooksu meistrivõistlusi. Sel põhjusel tõotab sellest tulla konkurentsitihe mõõduvõtt, millest ükski kohalik tipptegija naljalt loobuda ei soovi.

Laupäevane päev on kogu pere päralt ning toimuvad lastejooksud, ratastoolisõit ning õhtuhämaruses valgus- ja eriefektidega pikitud Pärnu Õhtujooks (3 km), mis esmakordselt kuulub samuti Linnajooksude sarja.

Pärnu Rannajooks 27. oktoobril PärnusRannajooks_kolmiküritus
Distantsid
: 10 km ja 5 km jooks ning ajavõtuga/ajavõtuta käimine; lastejooksud

Toimumiskoht: Pärnu linn, Rannastaadion

Kolmikürituse võtab finaaletapina kokku suvepealinna ranna veerel toimuv Rannajooks. 10-kilomeetrine põnev rada viib osalejad ürituse nime vääriliselt rannaparki ja -promenaadile, mööda tuntud arhitektuuripärlitest Ammenda Villast ja Rannahotellist. Stardi- ja finišikeskus paikneb pilkupüüdval Rannastaadionil, kus kõiki lõpetajaid premeeritakse unikaalse medaliga. Lisaks 10 km rajale on kavas 5 km distants ning lastejooksud.

Rannajooks on saanud paljude jaoks oodatud sündmuseks ka põhjusel, et siis on veel rohkem argumente suvepealinna perepuhkust veetma tulla – Pärnu arvukad spaad ja meelelahutusasutused on justkui loodud sügisel külastamiseks.

REGISTREERIMINE JA BOONUSED

Kahe Silla Klubi kolmikürituse sarja arvestusse kuuluvad järgmised distantsid:
Luitejooks ja -retk (8,3 km)
Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks ja retk (10 km)
Pärnu Rannajooks ja -retk (10 km)

Sarjale on võimalik ühtselt registreerida 29. veebruarini koduleheküljel kuni kell 23.59. Sarja arvestuses osalevad aga kõik, kes on vastavad distantsid läbinud hoolimata sellest, kas registreeriti sarjale ühiselt või igale distantsile eraldi. Ühtne registreerimine tagab boonuse – märksa soodsama starditasu. Tutvu  kolmikürituse juhendiga.

Iga jooksu ja käimisretke lõpetaja saab vastava jooksu disainiga medali. Pannes kolme sündmuse medalid kokku, moodustub taas unikaalne tervik, sest need saab ühendada. Kõiki, kes läbivad kolmikürituse sarja, ootab viimase etapi Rannajooksu finišis eriti uhke sarja medal.