LuitejooksTavapärasest varasem kevad on toonud liikujad juba rajale – kergliiklusteedele ja metsa alla. Juba nüüd on põhjust valmistuda, sest jooksuhooaja kevadekuulutajana tuntud luitejooks on kavas 21. aprillil.

Luitejooksu kodu asub Rannametsa külas Häädmeeste vallas, kus on Eesti kõrgeimad liivaluited, Tolkuse raba ja kaunis rannajoon. Esimest korda 2008. aastal korraldatud jooksu on saatnud menu paljuski põhjusel, et pikast talvest väsinud inimesed tulevad kaunisse loodusesse aktiivseid tegevusi otsima ja soovivad linnamelust eemale pääseda.

Tänavu loodavad korraldajad rajal näha enam kui 1000 eri vanuses liikujat, sest kavas on nii lastejooksud ja täiskasvanud osalejatele mõeldud jooks ja kõnd. Ürituse muudab Eestis unikaalseks koeraga jooksmine, mida tuntakse ka canikrossina.

Liikumisküllase päeva avavaatuseks ongi koertekross (5,4 km), mis toob starti enam kui poolsada neljajalgse sõbraga liikujat. Tegemist on justkui koerte näitusega, sest sedavõrd palju eri tõugu kutsusid naljalt iga päev ei kohta. Need koeraomanikud, kes kiiret liikumist ei armasta, saavad end proovile panne päeva teises pooles, mil on kavas 8,3 kilomeetrit pikk koerteretk.

Luitejooks

Taas kuulub Luitejooksu programmi unikaalne canikross

Alati oodatud on menukad lastejooksud, mille rada on maha märgitud pehmel pinnasel. Starti võivad tulla kuni 11aastased lapsed, kellest kaht vanemat gruppi – 8-9- ja 10-11-aastased – autasustatakse suurel poodiumil. Kõik lastest spordisõbrad, keda lubatakse starti kuni 300, saavad üllatuse jooksu toetajalt Farmilt ja OKOK vabaajakeskuselt.

Start 8,3-kilomeetrisele põhijooksule ja käimisretkele antakse kell 13. Siis suundub rajale enam kui 600 osalejat üle Eesti ning piirigi tagant, kes saavad lõpetades tänutäheks kolmikürituse avaetapi medali. Kogudes hooaja jooksul kahe silla ja rannajooksugi medalid, moodustab luitejooksu trofee nendega kauni terviku.

„Nagu ikka, loodame luitejooksust hooajale ilusat avangut, kuhu tuleb nii kohalikke kui kaugemalt tulijaid,“ rääkis peakorraldaja Vahur Mäe, kelle arvates kõnetab liikumisüritus üllatavalt palju Pärnumaa piiri tagant tulijaid.
„Põhjuseks on muidugi äge ja eristuv rada ning meie korraldusmeeskonnagi panust ja ürituse kvaliteeti on aastate jooksul märgatud.

Programm ja distantsid
Kell 10.00 Koertekross (5,4 km)

Kell 11.30 Lastejooksud (registreerimine avatakse 1.04)
Kell 13.00 Luitejooks ja -retk (8,3 km)
Kell 13.05 Koerte luiteretk (8,3 km)
Tutvu detailse ajakavaga siin.

Virtuaaljooksu raames  on esmakordselt võimalik koguda tervisekilomeetreid

1.-30. aprillini saab üritusest osa võtta ka virtuaalselt, mis võimaldab osalejal läbida distantsi endale meelepärasel ajal, viisil ja kohas. Esmakordselt on virtuaalse jooksu raames võimalik koguda tervisekilomeetreid.  See tähendab, et ürituse toimumise aja jooksul võib läbida nii palju kilomeetreid ja saada kirja nii palju arv kordi, kui osaleja soovib. Tingimusena tuleb kokku saada vähemalt 8,3 km (Luitejooksu ametlik distants), mida võib läbida korraga või jagada väiksemateks osadeks. 

REGISTREERIMINE

Eelregistreerimine kõikidele distantsidele kestab koduleheküljel 18. aprillini.
Soodsaima hinnaga saab registreerida märtsi lõpuni. Virtuaaljooksule saab kirja panna 30. aprillil kella 18ni.

Tutvu erinevate distantside juhendite ja stardimaksudega.