Aprill algab sportlikult-liikumisküllaselt: ehkki 21. aprillil Rannametsas toimuva Luitejooksuni on jäänud veel mitu nädalat, on alates naljapäevast, 1. aprillist võimalik suunduda virtuaalsele Luitejooksu rajale. virtuaaljooks

Võrreldes varasemaga muutub oluliselt ürituse formaat, sest nüüdne virtuaaljooks on üles ehitatud väljakutse põhimõttele, mille raames võib osaleda nii palju kui hing ihkab ning koguda tervisekilomeetreid. Tingimusena tuleb kokku saada vähemalt 8,3 km (Luitejooksu ametlik distants), mida võib läbida korraga või jagada väiksemateks osadeks. Kui otsustad liikuda korduvalt, liidetakse tulemuste sisestamisel kõik liikumiskorrad ning lõpptulemusena kuvatakse distantside summa.

“Tundub, et virtuaalsel moel liikuda soovijad tahavad enamat kui üks kord rajal olla ja sellest tulenevalt toimuvad kõik tänavused virtuaalsed üritused väljakutse võtmes,” rääkis ürituste peakorraldaja Vahur Mäe.

“Jätkuvalt on näha, et teatud sihtgrupp näeb end üksnes virtuaalsetel üritustel, mis on koroonaajast kaasa tulnud märk ja sel on oma nišš, “hindas Mäe, kelle sõnutsi jääksid need osalejad klassikalistest liikumisüritustest pigem kõrvale.

30. aprillini vältava väljakutse raames võib joosta ja kõndida.Võimalikult vaheldusrikka emotsiooni nimel tasub eri liikumisviide kombineerida. Siiski, kes soovib ühe korra liikuda, saab samuti üritusest osa võtta, sel juhul tuleb tulemuse kirjasaamiseks läbida korraga 8,3 km distants.

virtuaaljooks - luitejooksIga liikumiskord tuleb hiljem kirja panna, milleks on kaks võimalust: pulsikella või aktiivsusmonitori rakendust kasutades või käsitsi, millega märgitakse läbitud distants ja liikumisele kulutatud aeg. Grupis liikujatele ei pea igaühel spordikella olema, piisab, kui kasutatakse üht seadet ning sisestatakse selle näit. Tulemuse sisestamise juhendiga saab tutvuda siin.

Rajale minnes soovitame kinnitada rinnale ka rinnanumbri, et teisedki liikujad teaksid kaasa elada. Universaalse rinnanumbri saab alla laadida siit. Peale liikumise sisestamist saab osaleja tulemuste protokollist oma profiililt alla laadida läbitud aja ja kilometraažiga nimelise diplomi. Lisaks loositakse kõikide osalejate vahel välja toetajate auhindu.

Kõik virtuaalse luitejooksu lõpetajad saavad mälestuseks ürituste sümboolikaga unikaalse medali, mida saab kätte Pärnu Keskuse Taluturult või tellida postiga koju. Medali kättesaamise viisi saab osaleja märkida tulemuse sisestamisel.

INFO JA REGISTREERIMINE

Virtuaalse luitejooksu juhendiga saab tutvuda siin.
Registreerimine on avatud 30. aprillil kuni kella 18.00ni.